مباني نظري و پيشينه تحقيق كاركردهاي اجرايي

کارکرد اجرایی به عنوان تفکر سطح بالاتر است که شامل خودگردانی و رفتار هدفمند است. کارکرد اجرایی از توانایی شناختی کلی یا هوشی منشعب می‌شود،

عملکرد اجرایی مستلزم تعامل در تفکر خلاق، داشتن فکری باز به سمت راه حل‌های جدید و هم چنین مهارت‌های مناسب خود تنظیمی است. بنابراین، کارکردهای اجرایی ممکن است به انسان اجازه بدهد تا با تغییر موقعیت سازگار شود و راه حل‌هایی برای روبه رو شدن با مشکلات ایجاد کند.

کارکردهای اجرایی به توانایی افراد در تغییر موقعیت به شیوه انطباقی و به منظور درگیر شدن موفق در رفتار هدفمند و خدمت به خود اطلاق می‌شود. کارکردهای اجرایی برای بسیاری از مهارت‌های شناختی، هیجانی و اجتماعی اساسی و بنیادی است. کارکردهای اجرایی با نابهنجاری‌هایی در قشر پیشانی و ارتباط‌های متراکم بین قشر پیشانی و دیگر بخش‌های قشری و زیر قشری، رابطه دارد.

از نظر چشم انداز نظری، کارکردهای اجرایی می‌تواند به عنوان مجموعه‌ای از ظرفیت‌های شناختی چندگانه که به طرز هماهنگی عمل می‌کنند، تعریف شوند. کارکردهای اجرایی دستورالعمل‌های هدایت کننده هستند که مسئول قابلیت افراد برای شرکت در فعالیت‌های هدفمند، سازمان یافته، راهبردی، خودتنظیمی، پردازش معطوف به هدف ادراک‌ها، هیجان‌ها، فکرها و فعالیت‌ها. به علاوه، مهارت‌های اجرایی بخش جدایی ناپذیر از سیستم "نظارت" هستند که برای کنترل رفتارها و اجازه دادن به افراد برای شرکت در رفتارهای هدفمند، کار می‌کنند.

 

فهرست مطالب مباني نظري و پيشينه تحقيق كاركردهاي اجرايي:

تعريف كاركردهاي اجرايي

تعریف نظام کارکردهای اجرایی

ارتباط بین قشر پیشانی و کارکردهای اجرایی

گستردگی شبکه کارکردهای اجرایی

مؤلفه‌های کارکرد اجرایی

حافظه

حافظه کاری:

پژوهش‌های عصب_روان شناختی:

رفرنس

تعداد صفحه: 17

نوع فايل: word-pdf در قالب زيپ

 

مباني نظري پيشينه تحقيق كاركردهاي اجرايي
مباني نظري پيشينه تحقيق كاركردهاي اجراييدر صورت عدم دانلود با شماره 09372373774 تماس بگيريد
توضیحات بیشتر
قیمت : 15000 تومان
محتوای بیشتر در این بخش: « مباني نظري صميميت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا