محصولات

  • پروتکل درمانی
  • پرسشنامه
  • پکیج آموزشی
  • پیشینه پایان نامه
پروتكل آموزش مهارت هاي اجتماعي از پژوهشي كه بر روي كودكان مبتلا به نافرمان انجام شد گرفته شده است كه به منظور تاثير آن بر كاهش نشانه ­هاي اختلال بررسي شد. پروتكل آموزش مهارت هاي اجتماعي در 13
29/06/1397
0
پرسشنامه چند محوری میلون ((MCMI یک پرسشنامه خود سنجی استاندارد شده است که دامنه ی گسترده ای از اطلاعات مربوط به شخصیت،سازگاری هیجانی،ونگرش مراجعان به آزمون را میسنجد. این پرسشنامه برای بزرگسالان 18
«رورشاخ» هم نماد یک «فرد» هم نمایانگر یک فرایند تاریخی- آفرینندگی و هم نشانگر یک ابزار روان‌شناختی است. رورشاخ یک آزمون فرافکن سنتی متشکل از ۱۰ کارت رنگی و سیاه‌سفید می‌باشد که شامل لکه‌های جوهر
نوروفیدبک در اصل EEG بیوفیدبک است که امکان فراگیری چگونگی تغییر فعالیت امواج مغزی را به منظور اصلاح کردن و بهبود بخشیدن فرایندهای شناختی مثل هوشیاری، توجه، کانون توجه درونی و انعطاف پذیری فراهم می
عشق و رضايت زناشويي

مهم‌ترین عامل در انتخاب زوج عشق است، زیرا صرفنظر از جنبه‌های رومانتیک و جنسی آن، شامل استعداد شخص برای قبول تعهد به دیگران می‌شود.

گاهی این تعهد مستلزم ازخود گذشتگی و فداکاری است که این نوع عشق هنگامی بروز می‌کند که فرد به طور عمیق قادر به محبت کردن، احترام گذاری، رسیدگی و قبول مسئولیت نسبت به دیگران باشد.

افراد سازگار باید فراتر از انتخاب، عاشق یکدیگر باشند و آنچه را که عشق از آنها می‌طلبد انجام دهند و اساساً عشق اینگونه می‌طلبد که فرد نیازهای اساسی زوجش را ارضا کند. در این مورد آنچنان که طرفداران ناهمسان همسری نیز می‌گویند الزاماً نباید نیازهای هر فرد مکمل و متمم نیازهای زوجش باشد. بهتر است بدانیم که زوجیت، ازدواج شخصیت با حفظ نسبی استقلال هر یک از زوجین، به منظور همکاری متقابل و نه انحلال یک شخصیت به دلیل تکمیل خواسته‌های دیگری است.

بک (1994) معتقد است که عشق به عنوان یک جزء مهم و مؤثر در ازدواج‌های موفق است. کپهارت (1965) در پژوهش خود دریافتند که عشق یکی از مولفه‌های لازم برای ازدواج است.

 در تحقیقی که توسط قمرانی (1384) صورت پذیرفت نتایج بیانگرآن بود که عشق نقش مهمی در رضایت زوجین دارد و عشق و اعتماد بین همسران، نخستین انگیزه در سازگاری و حل تعارضات بوده است. به عبارتی عشق به همسر زیر بنای رضایت از زندگی را تشکیل می‌دهد و رضایت زوجین یک ارزیابی کلی از وضعیت رابطه زناشویی یا رابطه کنونی فرد است.

نتایج بدست آمده حاکی از آن است که عشق رابطه مستحکمی با رضایت زوجین دارد و یکی از عوامل مهم در دستیابی به رضایت زناشویی در روابط زناشویی، عشق است. تحقیقات نشان می‌دهد در غرب عشق رومانتیک بخش مهمی از ازدواج محسوب می‌شود. بسیاری از افراد عشق رومانتیک را به عنوان پایه‌ای برای زناشویی در نظر می‌گیرند وبه طور فزاینده‌ای، عشق رومانتیک و ازدواج به عنوان منبعی برای ابراز تشفی خود در نظر گرفته می‌شوند. عشق رومانتیک به معنای تاکید شدید، ارزش دهی مفرط و میل بالا برای یکی شدن با فردی که (شخص حس می‌کند) به او تعلق دارد، اما این حس فاقد اجبار است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

نماد

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا