محصولات

  • پروتکل درمانی
  • پرسشنامه
  • پکیج آموزشی
  • پیشینه پایان نامه
ارتباط جرات مندانه (ابراز وجود): ارتباط جرات مندانه گونه ای از ارتباط است که در آن هر احساسی بجز اضطراب به راحتی ابراز شده و نتیجه آن حرکت به سمت اهداف و مقاصد شخصی بدون ضایع کردن حق دیگران است.
4/06/1397
0
مقیاس سلطه گری – انطباق جویی (DA) توسط کارول نول هاسکینز درسال 1986 ساخته شده است که از 37 گویه و 2 خرده مقیاس تطابق جویی مربوط به خود و تطابق جویی مربوط به همسر تشکیل شده است مقیاس سلطه گری –
«رورشاخ» هم نماد یک «فرد» هم نمایانگر یک فرایند تاریخی- آفرینندگی و هم نشانگر یک ابزار روان‌شناختی است. رورشاخ یک آزمون فرافکن سنتی متشکل از ۱۰ کارت رنگی و سیاه‌سفید می‌باشد که شامل لکه‌های جوهر
کارکرد اجرایی به عنوان تفکر سطح بالاتر است که شامل خودگردانی و رفتار هدفمند است. کارکرد اجرایی از توانایی شناختی کلی یا هوشی منشعب می‌شود، عملکرد اجرایی مستلزم تعامل در تفکر خلاق، داشتن فکری باز
انواع خيانت زناشويي

سه نوع خیانت زناشویی وجود دارد که به ترتیب عبارت است از: ارتباط يك شبه، وابستگي شديد و نقطه مياني بين اين دو.

ارتباط یک شبه: متداول‌ترین نمونه است که هیچ گونه وابستگی عاطفی در آن وجود ندارد. در مهمانی‌های بی قید و بند و در مسافرت‌های کاری رخ می‌دهد. معمولاً ممکن است در یک مهمانی شبانه پس از مصرف الکل و مواد صورت گیرد و یا افرادی که اعتیاد جنسی و انحرافات جنسی دارند و یا به لحاظ جنسی از سوی همسر خودشان ارضا نمی‌شوند اقدام به چنین کاری بکنند. اغلب ارتباطات یک شبه فقط به منظور ارضا جنسی صورت می‌گیرد و اغلب مردان اقدام به خیانت می‌کنند.

 

عاشق شدن: ارتباط همراه با وابستگی شدید عاطفی است. با دوستی شروع می‌شود و به تدریج عمیق‌تر می‌شود. دوستی از تمایل به اهمیت دادن به یکدیگر شکل می‌گیرد. وقتی یک طرف نیاز به کمک دارد، دیگری خیلی سریع برای حمایت او حضور دارد. در این شکل از خیانت علاوه بر وجود روابط جنسی، درگیری‌های عاطفی شدید بین دو طرف ایجاد می‌شود به طوریکه فرد حاضر است بای رسیدن به نفر مقابل حتی همسر خود را طلاق دهد. میل شدید به نفر سوم وجود دارد و افسردگی در زمان ارتباط و بعد از اتمام ارتباط مشاهده می‌شود.

 

نقطهٔ میان عاشق شدن و ارتباط یک شبه: اغلب بی وفایی‌ها در میانهٔ قرار می‌گیرند که شامل درجات متنوعی از وابستگی عاطفی است. معمولا افرادي كه نياز عاطفي ارضا نشده شديدي دارند و همچنين از وجدان قوي در اين طيف قرار ميگيرند. ارضا نياز عاطفي اين افراد را به روابط بيرون از خانواده سوق ميدهد و از آنجا كه وجدان قوي دارند سعي ميكنند رابطه را كنترل كنند. معمولا افراد باهوش سعي در كنترل روابط دارند. 

شروع خيانت زناشويي:

این ارتباطات نیازهای عاطفی مهمی را ارضا می کند. به همین دلیل، علی رغم رنج و مشکلاتی که این افراد با آن رو به رو می شوند، تنها به واسطه برطرف شدن نیازهای عاطفی شان به دام می افتند.

نیازهای عاطفی چه هستند؟

نیاز عاطفی اشتیاق و خواسته ای که در صورت ارضا شدن در فرد احساس رضایت و شادمانی ایجاد می شود در غیر این صورت موجب احساس ناخشنودی در فرد می شود.

مهم ترین نیازهای عاطفی:

چند نیاز عاطفی هست که وقتی توسط شخصی از جنس مخالف برطرف می شود، آن قدر در فرد احساس رضایت ایجاد می شود که او خطر داشتن ارتباطی پنهانی با آن شخص را به جان می خرد.

ده نیاز عاطفی که برای اغلب اشخاص در اولویت قرار دارد:

1-نیاز به تحسین  2-محبت  3-گفتگو  4-حمایت خانوادگی  5-تعهد خانوادگی  6-حمایت مالی

7-صداقت و روراستی  8-جذابیت جسمانی  9-بازسازی ارتباط   10-ارضای جنسی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

خدمات

ارائه پرسشنامه هاي روانشناسي

ارائه پروتكل هاي آموزشي و درماني

ارائه مطالب مفيد روانشناسي

راههای ارتباطی با ما

مکاتبه با ما از طریق صفحه تماس با ما

ارسال ایمیل به ali.nouri.2105@gmail.com

تماس با شماره: 09120379513

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا