پرسشنامه انعطاف پذیری خانواده

پرسشنامه انعطاف پذیری خانواده  دارای 16 سوال می باشد و توسط فرزندان خانواده پاسخ داده می شود تا از طریق آنها میزان انعطاف پذیری موجود در خانواده مشخص گردد.

 

 

جواب سوالات به صورت طیف لیکرتی است و به شکل کاملا موافقم ، موافقم ، نظری ندارم ، مخالفم و کاملا مخالفم ارایه شده است.

 

امکانات فایل پرسشنامه انعطاف پذیری خانواده

۱- روایی و پایایی

۲- روش نمره گذاری و تفسیر

۳- منابع استفاده شده

۴- بیس مقاله (یک مقاله فارسی)

۵- نوع فایل: زیپ (word - pdf)

 

پرسشنامه کاملا استاندارد می­باشد و از سوی سایت علمی آموزشی روانشناسی ضمانت می­شود ( کیفیت این فایل تضمین شده است درصورت هرگونه مشکل یا نارضایتی احتمالی مبلغ شما بازگردانده می شود).

  

انعطاف پذیری خانواده:

مراد از انعطاف پذیری میزان تغییراتی است که در نقش ها، قوانین، کنترل و انضباط خانواده وجود دارد. در خانواده های منعطف، رهبری و مدیریت خانواده به صورت دموکراتیک است و کمتر حالت استبدادی به خود میگیرد و اعضای جوان تر خانواده نیز در تصمیم گیری ها مشارکت میکنند.

 

در واقع انعطاف ناپذیری یک خانواده ریشه در الگوی تربیتی والدین، فرهنگ خانوادگی، شرایط اقتصادی - اجتماعی خانواده و جامعه و  ویژگی های روانشناختی والدین دارد. برای مثال خانواده ای که تصور تحقیرآمیزی نسبت به فرزندان خود دارند اجازه پیشرفت را به آن ها نمی دهند و از آن ها برای تجربه موقعیت های بیشتر حمایت نمی کنند.

 

از سویی خانواده های نامنعطف در برخورد با مشکلات شیوه های سنتی، پیش پاافتاده و گاه قدرت طلبانه را در پیش می گیرند که در بسیاری از موارد باعث حذف مسئله می شود تا حل مسئله.

پرسشنامه انعطاف پذیری خانواده
پرسشنامه انعطاف پذیری خانوادهپرسشنامه انعطاف پذیری خانواده دارای 16 سوال می باشد و توسط فرزندان خانواده پاسخ داده می شود تا از طریق آنها میزان انعطاف پذیری موجود در خانواده مشخص گردد.
توضیحات بیشتر
قیمت : 6000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا