پرسشنامه خودبیمار انگاری

بدن انسان سیستم پیچیده ای است که صرفا با تکیه بر مکانیزم دفاعی ماهرانه خود در جهانی متخاصم به حیات ادامه می دهد،

وظیفه اصلی آن جلوگیری از ورود و تهاجم ارگانیسم های خارجی به درون بدن است که موجب بیماری و آسیب های بافتی می شوند. اما هیچ سیستمی، کامل و بی نقص نیست و همه ما در طول زندگی خودگاهی اوقات دچار نوعی بیماری می شویم. علاوه بر این مقاومت افراد در برابر بیماری ها متفاوت است که این امر به وراثت ژنتیکی آنان بستگی دارد. سرشت و وضع طبیعی ما نیز می تواند با توجه به نگرش ما نسبت به سلامتی و تندرستی، تقویت( یا مختل) شود، بدین معنی که چگونه از بدن خود مراقبت می کنیم، چگونه به نیازهای غذایی و تحرک فیزیکی آن پاسخ می گوییم و هنگامی که بیماری به سراغمان می آید با چه شتاب و اقتضایی به درمان آن می پردازیم.

دغدغه فکری درباره سلامتی ، یک موضوع است و علاقه مفرط و وسواس گونه به آن که عموما خودبیمارانگاری نامیده می شود، موضوع دیگری است. اکنون پزشکان بر این باورند که صرف نظر از افزایش سطح عمومی سلامت افراد، تمایلات خود بیمارانگارانه، آسیب های بیشتری بر آنان وارد می کند. پرسشنامه خودبیمار انگاری به منظور آشنایی با تمایلات خودبیمارانگاری و اینکه تا چه میزان این تمایلات در شما ریشه دارند، طراحی شده است.

 

تعداد صفحه: 17

نوع فایل: pdf-word

روش نمره گذاری: دارد

تفسیر: دارد

منبع: دارد

پرسشنامه خودبیمارانگاری

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

نماد

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا