پرسشنامه تمایلات همجنس گرایانه

زندگی جنسی انسان دارای پنج لایه ی هویت جنسی (آگاهی ما از مذکر یا مونث بودن)، گرایش جنسی (گرایش به زنان،مردان یا هر دو)، ترجیح یا علاقه ی جنسی (تیپ های اشخاص ، قسمت های بدن یا موقعیت هایی که موضوع خیال پردازی جنسی قرار می گیرند)، نقش جنسی (ابراز آشکار هویت جنسی) و عملکرد جنسی (فرد در موقعیت مناسب جنسی و در کنار یک فرد مناسب چه عملکردی از خود نشان می دهد) است

یکی از گرایش های جنسی، هم جنس خواهی است که به جهت گیری جنسی فردی اطلاق می شود که از لحاظ جنسی به سوی افراد هم جنس خود کشیده می شود. هم جنس خواه می تواند مرد یا زن باشد که به هم جنس باز مرد "گی"، و به هم جنس باز زن "لزبین" می گویند. درباره ی رشد هم جنس خواهان شواهدی قاطع یا نظریه ای پذیرفته شده وجود ندارد. به احتمال بسیار قوی هم جنس خواهی علت واحدی ندارد بلکه بسیاری از متخصصان معتقدند که جهت گیری جنسی نتیجه ی تعامل پیچیده ی ژنتیک، فیزیولوژیک و محیطی است.

با توجه به فقدان پژوهش در مورد همجنس گرایان در ایران و قوانین رسمی در باب محکومیت این رفتار یا عمل، در مورد حالات و نیازهای روان شناختی، اختلالات روانی احتمالی آنها و مقایسه با جمعیت دگر جنس گرا، چگونگی طرح ریزی درمان برای این اشخاص و بسیاری دیگر از مسایل این افراد در ایران اطلاعات بومی و با توجه به جمعیت و فرهنگ ایرانی نداریم، بدین منظور پرسشنامه تمایلات همجنس گرایانه ساخته شد تا متخصصین و درمانگران داخلی را در امر تشخیص این افراد یاری دهد.

برای بررسی روایی محتوی سوالات به سه متخصص روان شناس داده شد و مورد تایید قرار گرفت و به منظور سنجش روایی سازه ی پرسشنامه تمایلات هم جنس گرایانه از روش تحلیل مولفه های اصلی و چرخش مولفه ها از نوع ابلیمن (ابلمین مستقیم)، استفاده شد. بر اساس تحلیل های صورت گرفته، یک عامل برای پرسشنامه شناسایی و استخراج شد.

ویژگی پرسشنامه:

روایی و پایایی

روش نمره گذاری

رفرنس

نوع فایل: word

تعداد صفحه: 4

 

پرسشنامه تمایلات همجنس گرایانه
پرسشنامه تمایلات همجنس گرایانهدر صورت عدم دانلود با شماره 09372373774 تماس بگیرید
توضیحات بیشتر
قیمت : 7000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

نماد

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا