پرسشنامه اضطراب امتحان دریس کول

 پرسشنامه استاندارد اضطراب امتحان، توسط دریس کول در سال (2007) به منظور نگرانی ها و افکار منفی دانشجویان در باره امتحان طراحی شده است.

این پرسشنامه دارای 10 سوال و دو مولفه می باشد و بر اساس طیف پنح گزینه ای لیکرت با سوالاتی مانند (احساس می کنم قلبم به شدت می تپد) به سنجش اضطراب امتحان می پردازد.

 

اطلاعات فايل پرسشنامه اضطراب امتحان دریس کول 

مولفه هاي پرسشنامه

روايي و پايايي ايراني

روش نمره گذاري و تفسير

رفرنس

مقاله ايراني به عنوان بيس پرسشنامه

 

مباني نظري اضطراب امتحان:

يكي از نگراني ه­اي نظام آموزشي، اضطراب امتحان است. اغلب دانشجويان نمرات خوبي در طول ترم دارند ما در امتحانات پايان ترم با افت نمره مواجه مي­شوند كه ممكن است به علت سطح بالاي اضطراب انها باشد.

در طول امتحانات ميزان كمي از استرس براي بهبود مطالعه لازم و ضروري است اما گاهي اضطراب دانشجويان به حدي است كه فعاليت­هاي آنها را محدود ميسازد. سالانه حدود 10 ميليون دانش­ آموز در مقطع پيش دانشگاهي اضطراب امتحان را تجربه ميكنند. 15% از دانشجويان دانشگاه­هاي امريكا تجربه اضطراب امتحان را دارند. مطالعه در ايران ميزان اضطراب امتحان را در 37 درصد از دانشجويان در سطح خفيف، 38 درصد متوسط و 24 درصد شديد گزارش كرده است. اضطراب امتحان به عنوان يك پديده متداول و مهم آموزشي رابطه تنگاتنگي با عملكرد تحصيلي دارد و نتايج امتحانات نيز تاثير بسزايي بر جنبه­ هاي مختلف زندگي فرد دارد.

در واقع به نظر ميرسد  دليل افت تحصيلي بسياري از دانشجويان ناتواني در يادگيري يا ضعف هوشي نيست بلكه ناشي از سطح بالاي اضطراب امتحان است. فردي با سطح بالاي اضطراب امتحان در افكار منفي غرق ميشود كه اين افكار روش مقايسه عملكرد با ديگران، نتايج شكست و عدم موفقيت، سطح پايين اطمينان در عملكرد، نگراني افراطي بيش برآورد شده، احساس عدم امادگي براي امتحان و فقدان خود ارزشي متمركز ميشود.

 

 

پرسشنامه اضطراب امتحان دریس کول
پرسشنامه اضطراب امتحان دریس کول در صورت عدم دانلود با شماره 09120379513 تماس بگيريد
توضیحات بیشتر
قیمت : 7000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

نماد

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا