مقياس شخصيت تاريك

مقياس شخصيت تاريك در 12 ماده در قالب پرسشنامه خودگزارشي در سال 2010 توسط وبستر و جانسون تهيه شده است.مقياس شخصيت تاريك سه ويژگي شخصيتي ماكياولي، خودشيفته و جامعه ستيزي را مورد سنجش قرار ميدهد. 

اين پرسشنامه بر اساس طيف ليكرت از كاملا مخالفم تا كاملا مواقفم پاسخ داده ميشود. 

 

اطلاعات کلی مقياس شخصيت تاريك

مخاطبان: متخصصان و دانشجويان روانشناسي، علوم تربيتي

روش نمره گذاری: دارد

اعتبار و پایایی ايراني: دارد

اعتبار و پایایی خارجي: دارد

مولفه ها و سوالات مرتبط با هر مولفه: دارد

رفرنس: دارد

تعریف مفهومی: دارد

محتويات بسته دانلودي: يك فايل word و pdf كه در قالب زيپ قابل دانلود است. 

تعداد صفحه: 5 صفحه

قیمت: 8000 تومان

 

نحوه خريد: به  صورت آنلاین ميتوانيد مقياس شخصيت تاريك  را  تهيه فرماييد:

خريد آنلاين: بر روی دكمه  خريد و دانلود  کلیک کنید. به صفحه ای هدایت می شوید که باید در آنجا ايميل خود را وارد کنید، پس از آن دکمه پرداخت و دانلود فايل را بزنید تا به صفحه ی فاكتور خريد هدايت شويد. سپس دكمه پرداخت را كليك كنيد تا به صفحه پرداخت بانكي بانك پاسارگاد هدايت شويد. پس از پرداخت موفق به صفحه دانلود هدايت ميشويد كه در همان صفحه شماره فاكتور و تراكنش نيز براي شما قابل رويت ميباشد كه آن را يادداشت فرماييد.

ضمنا فاكتور خريد و لينك دانلود نيز به ايميل شما ارسال ميگردد.

 

خرید و دانلود

 

  

مولفه هاي پرسشنامه شخصيت تاريك

  • ماكياولي
  • حودشيفته 
  • جامعه ستيزي

 

تعریف شخصيت تاريك

در دهه اخير روانشناسان شخصيت در تحقيقات توجه خودشان را به سمت ويژگي­هاي تاريك شخصيت (ماكياولي، سايكوپاتي و خودشيفتگي) كه بر ويژگي­هايي از قبيل شرارت، سردي عاطفي، نيرنگي و پرخاشگري متمركز ميباشند، پرداخته­اند (پاول هوس و ويليامز، 2002).   افراد ماكياولي ممكن است با ويژگي­هايي از قبيل رفتارهاي فريبكارانه، اعمال كنترل بر ديگران، خودكامگي، منفعت­طلبي، بهره­كشي، بدبيني، بي­تفاوتي، سردي عاطفي، بي­پروايي و خودمحوري قابل تشخيص هستند(ابل، برور، كولتر و اوستين، 2016). تحقيقات نشان ميدهد كه سطح بالاي ويژگي­هاي ماكياولي با انگيزه بيشتر در گرايش به رفتارهاي انحرافي و ادراك مجازات كمتر براي آن فعاليت همراه مي­باشد (بيركاس، ژاتو، گاژ و برزكي، 2015).

جامعه­ ستيزي يك اختلال شخصيتي است كه فقدان همدلي و عدم ندامت از گناه و اشتباه از مشخصه­هاي اصلي آن در تشخيص مي­باشد (هادسون، هاگ و مك اينيس، 2009). اختلال جامعه­ستيزي براي مدت طولاني عامل خطر مهمي در پيش­بيني رفتارهاي مجرمانه و حبس در نظر گرفته شده است و به طور معنادار در مجرمان زنداني مشاهده شده است (آگاوال، وايش، شارما، سوشيل و همكاران، 2015). علاوه بر اين شواهد گسترده­اي وجود دارد مبني بر اينكه بين رفتارهاي جامعه­ستيزان و عملكرد تحصيلي همبستگي منفي وجود دارد (واگان، دليسي، بيور، وكسلر و بارث، 2011). خودشيفتگي يك ويژگي جهت­مند است كه شامل يك حس استحقاق و احساس يك وضعيت ممتاز نسبت به ديگران است، اين باور كه فرد يك شخصيت منحصر به فرد دارد و مهم­تر از ديگران است (ميلر، كامپل و پيلكونيس، 2007). 

 

خرید و دانلود

 

ضمانت محصول:

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

نماد

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا