پرسشنامه صفات تاريك شخصيت

پرسشنامه صفات تاريك شخصيت در 12 ماده در قالب پرسشنامه خودگزارشي در سال 2010 توسط وبستر و جانسون تهيه شده است. پرسشنامه صفات تاريك شخصيت سه ويژگي شخصيتي ماكياولي، خودشيفته و جامعه ستيزي را مورد سنجش قرار ميدهد. 

اين پرسشنامه بر اساس طيف ليكرت از كاملا مخالفم تا كاملا مواقفم پاسخ داده ميشود. 

 

اطلاعات کلی پرسشنامه صفات تاريك شخصيت

مخاطبان: متخصصان و دانشجويان روانشناسي، علوم تربيتي  

 

روش نمره گذاری: دارد

 

اعتبار و پایایی ايراني: دارد

 

اعتبار و پایایی خارجي: دارد

 

مولفه ها و سوالات مرتبط با هر مولفه: دارد

 

رفرنس: دارد

 

تعریف مفهومی: دارد

 

محتويات بسته دانلودي: يك فايل word و pdf كه در قالب زيپ قابل دانلود است. 

 

تعداد صفحه: 5 صفحه

 

نحوه خريد: به  صورت آنلاین ميتوانيد پرسشنامه صفات تاريك شخصيت  را  تهيه فرماييد:

 

خريد آنلاين: بر روی دكمه  خريد و دانلود  کلیک کنید. به صفحه ای هدایت می شوید که باید در آنجا ايميل خود را وارد کنید، پس از آن دکمه پرداخت و دانلود فايل را بزنید تا به صفحه ی فاكتور خريد هدايت شويد. سپس دكمه پرداخت را كليك كنيد تا به صفحه پرداخت بانكي بانك پاسارگاد هدايت شويد. پس از پرداخت موفق به صفحه دانلود هدايت ميشويد كه در همان صفحه شماره فاكتور و تراكنش نيز براي شما قابل رويت ميباشد كه آن را يادداشت فرماييد.

ضمنا فاكتور خريد و لينك دانلود نيز به ايميل شما ارسال ميگردد.

 

خرید و دانلود

 

 

مولفه هاي پرسشنامه صفات تاريك شخصيت

  • ماكياولي
  • خود شيفته
  • جامعه ستيزي

 

تعریف صفات تاريك شخصيت

در دهه اخير روانشناسان شخصيت در تحقيقات توجه خودشان را به سمت ويژگي­هاي تاريك شخصيت (ماكياولي، سايكوپاتي و خودشيفتگي) كه بر ويژگي­هايي از قبيل شرارت، سردي عاطفي، نيرنگي و پرخاشگري متمركز ميباشند، پرداخته­ اند.

 

افراد ماكياولي ممكن است با ويژگي­هايي از قبيل رفتارهاي فريبكارانه، اعمال كنترل بر ديگران، خودكامگي، منفع ت­طلبي، بهره­كشي، بدبيني، بي­تفاوتي، سردي عاطفي، بي­پروايي و خودمحوري قابل تشخيص هستند. تحقيقات نشان ميدهد كه سطح بالاي ويژگي­ هاي ماكياولي با انگيزه بيشتر در گرايش به رفتارهاي انحرافي و ادراك مجازات كمتر براي آن فعاليت همراه مي­باشد.

يك فرد ماکیاولیستی حاضر است بدون توجه به اخلاقیات، همه چیز را فدای اهداف خود کند.

 

جامعه­ ستيزي يك اختلال شخصيتي است كه فقدان همدلي و عدم ندامت از گناه و اشتباه از مشخصه ­هاي اصلي آن در تشخيص مي­باشد. اختلال جامعه­ ستيزي براي مدت طولاني عامل خطر مهمي در پيش­ بيني رفتارهاي مجرمانه و حبس در نظر گرفته شده است و به طور معنادار در مجرمان زنداني مشاهده شده است. علاوه بر اين شواهد گسترده ­اي وجود دارد مبني بر اينكه بين رفتارهاي جامعه ­ستيزان و عملكرد تحصيلي همبستگي منفي وجود دارد.

 

خودشيفتگي يك ويژگي جهت­ مند است كه شامل يك حس استحقاق و احساس يك وضعيت ممتاز نسبت به ديگران است، اين باور كه فرد يك شخصيت منحصر به فرد دارد و مهم­تر از ديگران است.

 

افراد مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفته، احساس خود بزرگ بینی می‌کنند و خود را آدم مهمی می‌پندارند. فکر می‌کنند شخص منحصر به فردی هستند و باید دیگران به طرز خاصی با آن‌ها تا کنند. احساس استحقاق و برتری آن‌ها کاملاً چشمگیر است. تاب تحمل انتقاد را ندارند و از اینکه هر کسی به خود اجازه انتقاد کردن از آن‌ها را می‌دهد، عصبانی می‌شوند یا ممکن است بی‌اعتنایی کامل به انتقادها از خود نشان دهند. آن‌ها فقط نظر خود را قبول دارند و اغلب در طمع کسب شهرت و ثروت بادآورده‌اند. روابط آن‌ها شکننده است و چون به قواعد مرسوم رفتار تن در نمی‌دهند، ممکن است خون دیگران را به جوش آورند. رفتار استثمار گرانه در روابط بین فردی آن‌ها چیز کاملاً پیش پا افتاده و رایجی است. 

 

خرید و دانلود

 

ضمانت محصول:

مقياس شخصيت تاريك
مقياس شخصيت تاريكپشتيباني: 09120379513
توضیحات بیشتر
قیمت : 8000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا