فرم کوتاه مقیاس افسردگی کودکان

فرم کوتاه مقیاس افسردگی کودکان (CDS-A) با در نظر گرفتن شرایط و ویژگی های روش تحلیل عوامل با هدف تقلیل تعداد آیتم های فرم بلند CDS در ایران توسط نجاريان در سال 1373 ساخته شده است.

در پژوهش نجاریان (1373) مقياس افسردگي كودكان بر روی 531 دانش آموز دختر و پسر پایه های سوم هشت مدرسه راهنمایی شهرستان اهواز اجرا گردیده و بر اساس تحلیل عوامل، 41 آیتم از 66 آیتم پرسشنامه حذف و فرم کوتاه CDS (موسوم به CDS-A) تهیه شده است.  فرم کوتاه پرسشنامه افسردگی کودکان CDS-A) ( شامل 25 آیتم است. برای هر آیتم 5 گزینه وجود دارد: کاملا غلط، غلط ، نمی دانم، درست، کاملا درست. از آزمودنی خواسته می شود گزینه ای را که بهتر حالت او را توصیف می کند با علامت ضرب در مشخص کند.

مقیاس افسردگی کودکان (لانگ و تیشر، 1987) یکی از مقیاس های افسردگی کودکان است که مورد توجه قرار گرفته است. مقياس افسردگي كودكان کودکان افسرده و غیر افسرده را در نمونه های ارجاعی به خوبی تمیز می دهد (تیشر و لانگ، 1983، روتاندو و هنسلی ،1985، کازدین، 1987) کازدین گزارش کرد که CDS ثبات درونی بالا دارد و نمرات افسردگی کودکان و والدین هر دو با سایر میزانهای افسردگی و میزانهای علائم مرتبط با افسردگی (مثل عزت نفس) همبستگی بالایی دارند.

 

اطلاعات کلی فرم كوتاه مقياس افسردگي كودكان

مخاطبان: متخصصان و دانشجويان روانشناسي، علوم تربيتي

روش نمره گذاری: دارد

اعتبار و پایایی ايراني: دارد

اعتبار و پایایی خارجي: دارد

مولفه ها و سوالات مرتبط با هر مولفه: ندارد

رفرنس: دارد

تعریف مفهومی: دارد

محتويات بسته دانلودي: يك فايل word و pdf كه در قالب زيپ قابل دانلود است. 

تعداد صفحه: 6 صفحه

قیمت: 9000 تومان

 

نحوه خريد: به  صورت آنلاین ميتوانيد فرم كوتاه مقياس افسردگي كودكان را  تهيه فرماييد:

خريد آنلاين: بر روی دكمه  خريد و دانلود  کلیک کنید. به صفحه ای هدایت می شوید که باید در آنجا ايميل خود را وارد کنید، پس از آن دکمه پرداخت و دانلود فايل را بزنید تا به صفحه ی فاكتور خريد هدايت شويد. سپس دكمه پرداخت را كليك كنيد تا به صفحه پرداخت بانكي بانك پاسارگاد هدايت شويد. پس از پرداخت موفق به صفحه دانلود هدايت ميشويد كه در همان صفحه شماره فاكتور و تراكنش نيز براي شما قابل رويت ميباشد كه آن را يادداشت فرماييد.

ضمنا فاكتور خريد و لينك دانلود نيز به ايميل شما ارسال ميگردد.

 

خرید و دانلود

 

  

 

پيشينه مقياس افسردگي كودكان

 تیشر و لانگ برای تهیه این مقیاس در سال 1967 تلاش خود را آغاز کردند. آنها ابتدا پیشینه ها را بررسی کردند و آیتم هایی را یافتند که می توانستند در طبقه افسردگی قرار داده شوند. آیتم ها عبارت بودند از پاسخ های عاطفی مثل غمگینی و عدم شادمانی ، گریه ، خودپنداره منفی مثل عزت نفس پایین و احساس عدم شایستگی ، کاهش فعالیت ذهنی و سایق مثل خستگی، گوشه گیری ، فقدان انرژی ، نارضایتی، ناتوانی لذت بردن، کندی حرکتی ، ناتوانی در جلب حمایت، مشکلات سیکوسوماتیک مثل: سردردها، دردهای شکمی ، بی خوابی  سایر آشفتگی های خواب هم چنین آیتم های دیگر مثل اشتغال ذهنی درباره مرگ و پرخاشگری را شامل می شود. تیشر و لانگ اظهار می کنند که هدف از توصیف و عبارت سازی آیتم ها توصیف تجربه افسردگی کودک به همان صورتی است که احساسات و نگرش های کودک را نشان می دهد.

 

خرید و دانلود

 

ضمانت محصول:

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

نماد

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا