پرسشنامه سبك اسناد كودكان

پرسشنامه سبک اسناد کودکان: فرم تجديد نظر شده (CASQ-R) برگرفته از نسخه اصلی پرسشنامه سبک اسناد (ASQ) است که برای بزرگسالان ساخته شده است. پرسشنامه سبک اسناد کودکان (CASQ) شامل چند رویداد فرضی خوب و بد است.

به دنبال هر رویداد فرضی دو تبیین محتمل وجود دارد که مربوط به یکی از ابعاد تبیین (اسناد) است. نیمی از رویدادهای فرضی مثبت و نصف دیگر منفی هستند. بنابراین شش مقیاس فرعی در (CASQ) وجود دارد: مقیاس های درونی بودن، پایدار بودن و کلی بودن برای رویدادهای مثبت و مقیاس  های درونی بودن، پایدار بودن و کلی بودن برای رویدادهای منفی (نولن هوکسما، گیرگوس و سلیگمن، 1986).

پرسشنامه سبک اسناد کودکان اصلی و اولیه شامل 48 آیتم است. ولی مقیاس تجدیدنظر شده (CASQ-A) (کازلو و نولن هوکسما،1991) شامل 24 آیتم است.(گلدستون و کازلو، 1995).

 

اطلاعات کلی فرم كوتاه مقياس افسردگي كودكان

مخاطبان: متخصصان و دانشجويان روانشناسي، علوم تربيتي

روش نمره گذاری: دارد

اعتبار و پایایی ايراني: دارد

اعتبار و پایایی خارجي: دارد

مولفه ها و سوالات مرتبط با هر مولفه: مشخص شده است.

رفرنس: دارد

تعریف مفهومی: دارد

تعداد سوال: 24 سوال

محتويات بسته دانلودي: يك فايل word و pdf كه در قالب زيپ قابل دانلود است. 

تعداد صفحه: 15 صفحه

قیمت: 11000 تومان

 

نحوه خريد: به  صورت آنلاین ميتوانيد پرسشنامه سبك اسناد كودكان را  تهيه فرماييد:

خريد آنلاين: بر روی دكمه  خريد و دانلود  کلیک کنید. به صفحه ای هدایت می شوید که باید در آنجا ايميل خود را وارد کنید، پس از آن دکمه پرداخت و دانلود فايل را بزنید تا به صفحه ی فاكتور خريد هدايت شويد. سپس دكمه پرداخت را كليك كنيد تا به صفحه پرداخت بانكي بانك پاسارگاد هدايت شويد. پس از پرداخت موفق به صفحه دانلود هدايت ميشويد كه در همان صفحه شماره فاكتور و تراكنش نيز براي شما قابل رويت ميباشد كه آن را يادداشت فرماييد.

ضمنا فاكتور خريد و لينك دانلود نيز به ايميل شما ارسال ميگردد.

 

خرید و دانلود

 

  

 

پيشينه پرسشنامه سبك اسناد كودكان

 پرسشنامه سبک اسناد کودکان (CASQ-R) برگرفته از نسخه اصلی پرسشنامه سبک اسناد (ASQ) است که برای بزرگسالان ساخته شده است. تلاش بر این بوده است که سوالاتی تنظیم شود که نمره حاصل از آنها نشان دهد آزمودنی ها کدام یک از ابعاد درونی ، پایداری و کلی اسناد (تبیین ) را به گونه ای که ابرامسون و همکاران (1978) تعریف کرده اند به کار می برند. یک ایده ضعیف این بوده است که به علل احتمالی مثل توانایی، کوشش، شانس ، دشواری تکلیف و از این قبیل که با ابعاد تبیین ارتباط دارد توجه شود اما چنین کاری در گذشته با مشکل مواجه بوده است. اولا، هیچ ضمانتی وجود ندارد اسنادی که توسط یک نظریه پرداز اسناد به عنوان مثلا پایدار تلقی می شود توسط دیگران نیز این چنین تلقی شود. بعضی ممکن است معتقد باشند که فقدان کوشش یک ویژگی ثابت فرد است در حالی که دیگران ممکن است آن را گذرا تصور کنند. ثانیا ابرامسون و همکاران ( 1987) بیان کردند که توانایی، کوشش ، شانس و دشواری تکلیف از لحاظ نظری قائم بر تمایز کلی-اختصاصی هستند.از طرف دیگر مشاهده راس (1966) در این باره که کدگذاری اسنادهای علی برای انتزاع طبقه ها بیشتر به شکل دستوری اسناد وابسته است تا معنی آن،مخالف با کاربرد سوالات کاملا باز را نشان می دهد. الیگ و فریز (1979) گزارش کردند که میزان های اسنادی سوال باز به اندازه شیوه هایی که با چهارچوب ثابت هستند پایایی ندارند. بنابراین مصالحه عاقلانه این بود که از آزمودنی ها خواسته شود که برای هر یک از رویدادها علتی بیابند و سپس علت را در امتداد مقیاس های 6 نقطه ای مرتبط با ابعاد كلي، پايدار و اختصاصي (دروني و بيروني) درجه بندی کنند. (پیترسون و همکاران، 1982).

 

خرید و دانلود

 

روش نمره گذاري پرسشنامه سبك اسناد كودكان

 براي نمره گذاري ابتدا رويدادهاي مثبت و منفي را جدا نمره گذاري ميكنيم. هر آزمودني در پاسخ به سوالات به دو روش پاسخ خواهد داد كه نحوه اسناد آزمودني را مشخص ميكند. بدين صورت كه ممكن است اسناد دروني يا بيروني داسته باشد. همچنين نحوه اسناد دروني و بيروني به سه بخش پايدار، كلي و اختصاصي تقسيم ميشود. براي بدست آوردن اسناد آزمودني بايد مشخص كنيد كه آزمودني در موقعيت هاي مثبت و منفي بيشتر اسناد دروني دارد يا بيروني؟؟ و سپس مشخص كنيد كه اسناد آزمودني بيشتر كلي و پايدار است يا اختصاصي و ناپايدار.

براي نمره دهي ميبايست به موارد دروني پايدار و كلي نمره 1 موارد بيروني پايدار و كلي نمره 1- بدهيد. موارد اختصاصي نيز نمره 0 ميگيرد. سپس نمره كل را بدست مي آوريم. اگر نمره بدست آمده بالاي صفر بود سبك اسناد كودك دروني و اگر نمره بدست آمده منفي بود سبك اسناد كودك بيروني خواهد بود.

 

خرید و دانلود

 

ضمانت محصول:

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

نماد

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا