پرسشنامه تحمل ناكامي

این مقیاس توسط هارینگتون (2005) با هدف تعيين میزان تحمل ناکامی فرد در رسیدن به اهداف تهيه شده است. پرسشنامه تحمل ناكامي از چهار مولفه تحمل عاطفي، تحمل ناراحتي، پيشرفت و شايستگي تشكيل شده است. 

 این مقیاس 4 عاملی به صورت طیف لیکرت امتیازی (5= کاملاً موافقم، 4= موافقم، 3= نظری ندارم، 2= مخالفم، 1= کاملاً مخالفم) نمره­ گذاری می­شود. مجموع نمرات پایین نشانه تحمل ناکامی بالای آزمودنی و مجموع نمرات بالا نشان­دهنده تحمل ناکامی کم آزمودنی است.

 

اطلاعات کلی پرسشنامه تحمل ناكامي   

 

مخاطبان: متخصصان و دانشجويان روانشناسي، علوم تربيتي

روش نمره گذاری: دارد

روش تفسیر: دارد

اعتبار و پایایی ايراني: دارد

مولفه ها و سوالات مرتبط با هر مولفه: مشخص شده است.

رفرنس: دارد

تعداد سوال: 35 سوال

محتويات بسته دانلودي: يك فايل  pdf

تعداد صفحه: 4 صفحه

قیمت: 6000

 

نحوه خريد: به  صورت آنلاین ميتوانيد پرسشنامه تحمل ناكامي  را  تهيه فرماييد:

خريد آنلاين: بر روی دكمه  خريد و دانلود  کلیک کنید. به صفحه ای هدایت می شوید که باید در آنجا ايميل خود را وارد کنید، پس از آن دکمه پرداخت و دانلود فايل را بزنید تا به صفحه ی فاكتور خريد هدايت شويد. سپس دكمه پرداخت را كليك كنيد تا به صفحه پرداخت بانكي بانك پاسارگاد هدايت شويد. پس از پرداخت موفق به صفحه دانلود هدايت ميشويد كه در همان صفحه شماره فاكتور و تراكنش نيز براي شما قابل رويت ميباشد كه آن را يادداشت فرماييد.

ضمنا فاكتور خريد و لينك دانلود نيز به ايميل شما ارسال ميگردد.

 

خرید و دانلود

 

  

 

مولفه های پرسشنامه تحمل ناكامي 

1- تحمل عاطفي

2- تحمل ناراحتي

3- پيشرفت

4- شايستگي

 

  خرید و دانلود

  

 تعریف تحمل ناكامي 

ناکامی یک حالت فرضی است که در آن راه رسیدن با هدفها و خواستهها با مانع برخورد میکند. علت انکه ناکامی را حالت فرضی در نظر میگیرند آن است که نمیتوان آن را مستقیما مطالعه کرد بلکه آن از رفتار استنباطی میشود. یک موقعیت ناکام کننده ممکن است قوي یا ضعیف باشد، طولانی مدت (حتی دائم العمر)  یا کوتاه مدت و همچنین ناشی از عوامل درونی (شخص ، یا بیرونی محیطی) باشد(کریمی،1387)

با این حال واکنش افراد در برابر ناکامی ایجاد شده تعیین می کند که این موقعیت ناکام کننده چقدر بر بهداشت روانی تاثیر گذارده است.  بعضی افراد با موقعیت سازگاري خوبی پیدا میکند و حتی از ناکامی پلی براي پیروزي و موفقیت میسازند و برخی افراد از مکانیسمهاي دفاعی اضطرابزا استفاده میکنند. در واقع گاهی این موقعیتها نیستند که افراد ناکام میکنند بلکه واکنش آنهاست که باعث ظهور ناکامی میشود(شاملو،1393).

 تحمل ناکامی قابلیت فرد است در مقاومت، در برابرناکامی بدون این که درسازگاري روانشناختی اشکالی ایجادشود، یعنی بدون اینکه به شیوه هاي ناپسندرفتاري دست بزند(روزنوایگ،1944).

اصطلاح تحمل ناکامی اشاره دارد به میزان فشار روانی که شخص می تواند تحمل کند قبل از این که رفتارش از حالت یکپارچکی درآمده مختل گردد. بنابریان تحمل ناکامی اشاره دارد به قابلیت فرد در نشان دادن مقاومت در کوشش علیرغم شکست مکرر و محیط خصوصیت آمیز، بنابراین ضروری است که ناکامی حاصل از شکست در امتحان، از دست دان مقام و موقعیت و غیره را تحمل کنیم تا یکپارچگی خود را ابقاء کنیم(گلکار، 1395).

خرید و دانلود

  

ضمانت محصول:

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا