پرسشنامه افكار خودآيند مثبت

پرسشنامه افكار خودآيند مثبت توسط اينگرام و ويسنيكي (1988) براي سنجش مثبت انديشي ساخته شده است و از 30 سوال تشكيل ميشود  كه شامل 5 خرده مقياس 1- كاركرد مثبت روزانه - خود ارزيابي 3- ارزيابي ديگران از خويش 4- انتظارات مثبت آينده و 5- خود اعتمادي ميباشد.

 

اطلاعات کلی پرسشنامه مثبت انديشي

 

مخاطبان: متخصصان و دانشجويان روانشناسي، علوم تربيتي

روش نمره گذاری: دارد

اعتبار و پایایی: دارد

مولفه ها و سوالات مرتبط با هر مولفه: مشخص شده است.

رفرنس: دارد

تعداد سوال: 30 سوال

محتويات بسته دانلودي: يك فايل  pdf و

تعداد صفحه: 4 صفحه

قیمت: 7000

 

  

 تعريف مثبت انديشي

مثبت انديشي فرايند شناختي است كه باعث ايجاد تصورات اميدوار كننده، گسترش ايده هاي خوش بينانه، يافتن راه حل مناسب براي مشكلات، تصميم گيري هاي مثبت وبه طور كل يك چشم انداز روشن نسبت به زندگي ميشود. با اين حال مثبت انديشي نياز به ارزيابي واقع گرايانه را ناديده نميگيرد. در عوض هر دو جنبه مثبت و منفي از مسائل، حوادث و شرايط را تصديق ميكند و سپس به سمت تمركز و تفاسير مثبت حركت ميكند.

مثبت اندیشی شکلی از فکر کردن است که بر حسب عادت در پی به دست آوردن بهترین نتیجه از بدترین شرایط می باشد، به عبارت دقیق تر، مثبت نگری فرآیندی تعمدی و انتخابی است (حشمتی، فاطمه، 1395). نحوه‌ای که اغلب افراد فکر می‌کنند، نه انعطاف‌پذیر و نه دقیق است. اکثر افراد تصور می‌کنند که از حد متوسط بهتر هستند و اکثراً فکر می‌کنند که در تمام زمینه‌ها بهتر از متوسط هستند. (مثل رانندگی، تدریس، صداقت).

 خیلی از افراد سوگیری مثبت دارند. این گرایش فراگیر به مثبت دیدن خود، با سلامتی و عملکرد بهتر ارتباط دارد (تیلور ، 1989، تیلور و براون،1988). خوش‌بینی از همین مثبت نگری به وجود می‌آید و می‌توان آن را به‌صورت نگرش مثبت یا خلق خوشی در نظر گرفت که با آنچه فرد انتظار دارد در آینده نزدیک یا دور پدیدار شود، ارتباط دارد (پیترسون، 2000).

پرسشنامه افكار خودآيند مثبت
پرسشنامه افكار خودآيند مثبتپرسشنامه افكار خودآيند مثبت براي سنجش مثبت انديشي ساخته شده است و داراي روش نمره گذاري و اعتبار ميباشد. شماره پشتيباني: 09372373774
توضیحات بیشتر
قیمت : 7000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا