پرسشنامه فضيلت زناشويي

پرسشنامه فضيلت زناشويي توسط فاطمه موسوي و غلامرضا دهشيري در سال 1398 ساخته شد. اين مقياس در چهار گام مطالعه پيمايشي، آرشيوي، پايلوت و اجراي نهايي در 57 گويه به منظور ارزيابي فضيلت و شايستگي هاي اخلاقي در رابطه زناشويي در 4 فضيلت عمده شامل

حكمت و خرد، عدالت، شجاعت و اعتدال و 16 خرده مقياس شامل تفكر باز و قضاوت سنجيده، دورانديشي و احتياط، مسئوليت پذيري، بردباري، غيرت، انصاف، وفاداري، مشاركت و مشورت، بخشودگي، صداقت، عشق و همدلي، فداكاري، قدرداني و حق شناسي، عفت، قناعت، سخاوت در طيف ليكرت 5 درجه اي از كاملا مخالفم تا كاملا موافقم ساخته شد.

بعد از انجام مراحل سنجش روايي و  اعتبار پرسشنامه درنهايت از 57 گويه طرح شده فقط 22 گويه اعتبار مناسب را كسب كرد و خرده مقياس ها نيز به چهار خرده مقياس تقليل يافت. 

 

اطلاعات کلی پرسشنامه فضيلت زناشويي

 

مخاطبان: متخصصان و دانشجويان روانشناسي، علوم تربيتي

روش نمره گذاری: دارد

اعتبار و پایایی: دارد

مولفه ها و سوالات مرتبط با هر مولفه: مشخص شده است.

رفرنس: دارد

تعداد سوال: 22 سوال

محتويات بسته دانلودي: يك فايل  pdf 

تعداد صفحه: 4 صفحه

قیمت: 7000

 

  

 تعريف فضيلت زناشويي

مفهوم فضيلت در روابط زناشويي با آثار اخير در روانشناسي مثبت گرا ارتباط پيدا ميكند. اين محققان در سطوح فردي مطالعه صفاتي چون شجاعت، ظرفيت دوست داشتن، بخشودگي و در سطوح جمعي بر فضيلت هاي مدني چون ميانه روي و مسئوليت پذيري تاكيد ميكنند. چارچوب فضيلت ها در رابطه زناشويي توسط فائورز (1998) پايه ريزي شده و توسط هاكينز، بلنچارد، فاست و جنگينز (2007) عملياتي گرديده است. هاگينز و همكاران (2007) با ارائه مدلي از فضيلت هاي زناشويي بر سازه هايي چون فداكاري براي كيفيت زندگي تاكيد نموده اند. فائورز (2001) فضيلت هايي چون شجاعت و اعتماد، صداقت، مهرباني و بخشودگي بخشي از صميميت زناشويي است كه بر خودافشاگري، اعتماد و فرايندهاي ديگر صميمت بين زوجين كمك كرده و نقش مهمي در كاهش تعارضات زناشويي دارد.

پرسشنامه فضيلت زناشويي
پرسشنامه فضيلت زناشوييدر صورت عدم دانلود ميتوانيد با شماره 09372373774 تماس حاصل كنيد.
توضیحات بیشتر
قیمت : 7000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا