پرسشنامه احساس غربت

پرسشنامه احساس غربت مقياسي 45 ماده اي است كه حاوي 5 عامل ميباشد و توسط فن فليت (2001) ساخته شده است. اين پنج عامل عبارتند از 1- دلتنگي براي خانواده 2- احساس تنهايي 3- دلتنگي براي دوستان 4- مشكلات در سازش و 5- نشخوار فكري در مورد خانه. 

نسخه فارسي اين پرسشنامه كه اعتبار و  روايي آن بررسي شده است حاوي 39 عبارت ميباشد. توضيحات تكميلي روايي سازه، تحليل عاملي، مقياس همساني دروني و ... داخل فايل موجود است.

 

اطلاعات کلی پرسشنامه احساس غربت

 

مخاطبان: متخصصان و دانشجويان روانشناسي، علوم تربيتي

روش نمره گذاری: دارد

اعتبار و پایایی: دارد

مولفه ها و سوالات مرتبط با هر مولفه: مشخص شده است.

رفرنس: دارد

تعداد سوال: 39 سوال

مباني نظري: دارد

محتويات بسته دانلودي: يك فايل  word فايل پرسشنامه

تعداد صفحه: 6 صفحه

قیمت: 7000

  گارانتي بازگشت وجه: دارد

 

 تعريف احساس غربت

هــر ســاله دانشــجويان زيــادى خانه را بــه قصــد ورود به دانشــگاه تــرك ميكنند. اين امــر به همان انــدازه كه براى فــرد فرصتهاى جديد به همراه مي آورد، وى را با چالشها عوامــل تنشزا نيز روبرو ميكند كه به نحوى اجتناب ناپذير و با چنين انتقالى همراهند. به طور اخص عوامل به ستوه آورندة هيجاني، تنيدگي زاهاي اجتماعي ناميده ميشوند كه يكي از آنها احساس غربت نسبت به ديار، خانواده و دوستاني است كه در اثر نقل مكان ترك شده اند. پديده احساس غربت عبارتست از وضعيت پيچيده شناختي، انگيزشي و هيجاني خاصي كه با اشتغالات ذهني فراوان در مورد محيط قبلي و تمايل به بازگشت به سمت آن همراه است و معمولا با خلق افسرده و علائم مختلف رواني - تني تجربه ميشود.

نظرية اســترس شناختى پيشــنهاد ميكند كه عوامل پيشايند (موقعيتي و فردي) به واسطة عوامل ميانجى شناختى (ارزيابى و مقابله) منجر به پيامدهاى آني  بلندمدتي ميشوند. بر اين اساس، ترك خانه منجر به بــرهم خوردن تعادل ميان منابع مطالبات موقعيت جديد ميگردد، سپس فرد به ارزيابى فردى و در صورت اين عدم تعادل (مشــكل در ســازش) مىپردازد و صــورت نگيرد تلقى تهديد، دســت به مقابله مىزنــد. اگر مقابله موفقيتآميز صورت نگيرد (مثلا نشخوار فكري در مورد محيط قبلي) پيامدهــاى آنى كه همان علائم احســاس غربت (احســاس تنهايى) هســتند به وجــود مي آيند و در صورت ادامه يافتن احساس غربت، آثار بلند مدت آن يعني افسردگي و اضطراب خواهيم داشت.

 

پرسشنامه احساس غربت
پرسشنامه احساس غربت درصورت عدم دانلود از طريق ايميل ذيل در تماس باشيد. به ايميل شما حداكثر در 3 ساعت پاسخ داده خواهد شد. این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
توضیحات بیشتر
قیمت : 7000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا