پرسشنامه ارزش های فرهنگی جمع گرایی- فرد گرایی

پرسشنامه ارزش های فرهنگی جمع گرایی- فردگرایی توسط تریاندیس (1988) به منظور سنجش ارزش های فرهنگی جمع گرایی-فردگرایی طراحی و تدوین شده است. این پرسشنامه دارای 16 سوال و 4 مولفه فردگرایی افقی، فردگرایی عمودی، جمع گرایی افقی و جمع گرایی عمودی می باشد

و بر اساس طیف پنج گزینه ای لیکرت با سوالاتی مانند (بیشتر اوقات به خودم متکیم به ندرت به دیگران تکیه می­کنم) به سنجش ارزش های فرهنگی جمع گرایی- فردگرایی می پردازد.

 

اطلاعات کلی پرسشنامه ارزش های فرهنگی جمع گرایی- فرد گرایی

 

مخاطبان: متخصصان و دانشجويان روانشناسي، علوم تربيتي

روش نمره گذاری: دارد

اعتبار و پایایی: دارد

مولفه ها و سوالات مرتبط با هر مولفه: مشخص شده است.

رفرنس: دارد

تعريف مفهومي: دارد

محتويات بسته دانلودي: يك فايل  word پرسشنامه

تعداد صفحه: 5 صفحه

قیمت: 5000

  گارانتي بازگشت وجه: دارد

 

تعريف مفهومي فرد گرایی و جمع گرایی

 

افراد بر حسب فردگرایی و جمع گرایی از نیازهای روانشناختی متفاوتی برخوردارند. به این ترتیب که در فرهنگ فردگرا، مردم خوداتکا و خودبسنده اند درحالیکه در فرهنگهای جمع گرا مهرطلب، یاری رسان و حمایت گر هستند.

 فردگرایی فرد را در مرکز توجه خود می‌نهد و بدین ترتیب «با این بنیان اساسی شروع می‌کند که فردِ بشرْ در تقلای خود برای آزادی دارای اهمیت اساسی است.» بنابراین فردگرایی «حق فرد برای آزادی و رسیدن به استعدادهای نفس خویش» است.

جمع‌گرایی نقطهٌ مقابل فردگرایی است. جمع‌گرایی بر جامعه و گروه متمرکز می‌شود در حالی که فردگرایی بر فرد و خواسته‌های شخصی او استوار است. جمع‌گرایی بر اساس همین گروه گرا بودن، خواستار کسب هویت از جمع و رفتار طبق الگوهای از پیش تعیین شدهٌ جمعی است و خودانگاشت‌های گروهی، خودانگاشت‌های فردی اعضا را به وجود می‌آورند. از جمله شاخصه‌های جوامع جمع‌گرا مراسم گروهی, رقصهای دسته جمعی, پدرسالاری یا پیرسالاری و.. می‌باشد.

 

پرسشنامه ارزش های فرهنگی جمع گرایی- فرد گرایی
پرسشنامه ارزش های فرهنگی جمع گرایی- فرد گرایی در صورت اشکال در دانلود میتوانید با شماره 09372373774 تماس یا ایمیل و نام پرسشنامه را پیامک فرمایید.
توضیحات بیشتر
قیمت : 5000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا