پرسشنامه نگرش نسبت به ازدواج

 پرسشنامه نگرش نسبت به ازدواج توسط براتن و روزن (1998) به منظور سنجش نگرش نسبت به ازدواج طراحی و تدوین شده است و در ایران توسط نیلفروشان و همکاران (1392) اعتباریابی شده است.

این پرسشنامه دارای 23 سوال و چهار مولفه نگرش بدبینانه به ازدواج، نگرش خوش بینانه به ازدواج، نگرش واقع گرایانه به ازدواج و نگرش ایدال گرایانه به ازدواج می باشد و بر اساس طیف چهار گزینه ای لیکرت با سوالاتی مانند (به خاطر آن كه بسياري از ازدواج ها به جدايي مي انجامد، پس ازدواج كار بيهوده اي است.) به سنجش نگرش نسبت به ازدواج می پردازد.

 

اطلاعات کلی پرسشنامه نگرش نسبت به ازدواج

 

مخاطبان: متخصصان و دانشجويان روانشناسي، علوم تربيتي

روش نمره گذاری: دارد

اعتبار و پایایی: دارد

مولفه ها و سوالات مرتبط با هر مولفه: مشخص شده است.

رفرنس: دارد

تعريف مفهومي: دارد

محتويات بسته دانلودي: يك فايل  word پرسشنامه

تعداد صفحه: 5 صفحه

قیمت: 5000

  گارانتي بازگشت وجه: دارد

 

تعريف مفهومي نگرش به ازدواج

 

نگرش به ازدواج عبارت است از عقیده ذهنی و باورهای فرد درباره ازدواج که در مراحل اولیه زندگی شکل  گرفته و سازه ای نسبتا ثابت است(براتین و روزن، 1998). شکل گیری نگرش به ازدواج از دو رویکرد نظری قابل توجیه است. اول آنکه بر اساس نظریه دلبستگی رابطه والدین یا مراقبان اولیه در ایجاد الگوهای فعال درونی نقش دارد. الگوهای درونی فعال ممکن است یکی از مکانیسم هایی باشد که از طریق آن نگرش به صمیمیت انتقال می یابد.

دوم آنکه بر اساس نظریه یادگیری اجتماعی والدین ایده های خود را در رابطه با جنس مخالف را از طریق الگوسازی و یادگیری جانشینی به فرزندان خود انتقال میدهند و نگرش فرزندان نسبت به صمیمیت از طریق مشاهده والدین و روابط بین آنها الگوبرداری میشود (ریچ و همکاران، 2004).

 

پرسشنامه نگرش نسبت به ازدواج براتن و روزن
پرسشنامه نگرش نسبت به ازدواج براتن و روزندرصورت عدم دانلود خودکار یا عدم ارسال لینک دانلود به ایمیل شما با شماره 09120379513 تماس بگیرید.
توضیحات بیشتر
قیمت : 5000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا