پرسشنامه تفکر انتقادی کالیفرینا

پرسشنامه استاندارد تفکر انتقادی کالیفرینا توسط پیتر فاسیون و نورین فاسیون طراحی شده است. این پرسشنامه دارای 75 سوال و هفت خرده مقياس حقيقت جويي، فكر باز، قدرت تجزيه و تحليل، قدرت سازمان دهي اطلاعات، اعتماد به نفس، بلوغ يافتگي و جستجوگري است و با طیف پنج گزینه ای لیکرت با سوالاتی مانند (در شرکت ما پشتیبانی موثر عملیات از طریق سیستم های اطلاعاتی صورت می گیرد.) به سنجش تفکر انتقادی  می پردازد.

  

اطلاعات کلی پرسشنامه تفکر انتقادی کالیفرینا 

 

مخاطبان: متخصصان و دانشجويان روانشناسي، علوم تربيتي

روش نمره گذاری: دارد

اعتبار و پایایی: دارد

مولفه ها و سوالات مرتبط با هر مولفه: مشخص شده است.

رفرنس: دارد

تعريف مفهومي: دارد

محتويات بسته دانلودي: يك فايل  word پرسشنامه

تعداد صفحه: 9 صفحه

قیمت: 5000

  گارانتي بازگشت وجه: دارد

 

تعريف مفهومي  تفکر انتقادی

 

تفكر انتقادي فرايندي هدفمند و قضاوتي خود تنظيمي ميباشد كه شامل تفسير، تجزيه و تحليل، ارزشيابي و استنتاج و توضيح مسايل مربوط به شواهد، مفاهيم، روش ها، معيارها  يا زمينه هايي است كه قضاوت در چارچوب آنها انجام ميگيرد. بدين ترتيب تفكر انتقادي به عنوان مهارت انديشيدن، قضاوت هدفمند و خود تنظيم است كه در نتيجه تفسير، تجزيه و تحليل، ارزشيابي و استنباط شكل گرفته است.

 از جان دیویی به عنوان پدر تفکر انتقادی مدرن یاد می‌شود. او تفکر انتقادی را تفکری تأملی یا تفکر عمیق می‌دانست و آن را اینگونه تعریف می‌کرد: «بررسی فعال، پایدار و دقیق یک باور یا صورتی مفروض از دانش در پرتو زمینه‌های پشتیبان و نتایج بعدی آن» منظور از فعال بودن این است که ایده‌ها و اطلاعات از کس دیگری گرفته نشده باشد (که به آن پردازش منفعل می‌گوییم)؛ در عوض، فرد باید خودش بیندیشد، سؤال مطرح کند و به جمع‌آوری اطلاعات بپردازد. منظور از پایداری و دقیق بودن این است که بدون فکر کردن دربارهٔ چیزی به نتیجه‌گیری ناگهانی نپردازیم. مهم‌ترین نکته در تعریف دیویی، زمینه‌هایی است که از باور مورد نظر پشتیبانی می‌کند. در واقع، آنچه دیویی مهم می‌داند، دلایلی است که برای باورهایمان داریم و نتایجی است که این باورها به دنبال دارند.

 

پرسشنامه-تفکر-انتقادی-کالیفرینا
پرسشنامه-تفکر-انتقادی-کالیفرینادرصورت عدم دانلود خودکار یا عدم ارسال لینک دانلود به ایمیل شما با شماره 09120379513 تماس بگیرید.
توضیحات بیشتر
قیمت : 5000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا