پروتكل آموزش والدين كودكان مبتلا به نافرماني مقابله­ اي

اهداف كلي پروتكل آموزش والدين كودكان مبتلا به نافرماني مقابله اي عبارتند از: 1- ارتقای مهارت های مدیریتی و توانایی والدین در حل مشکلات رفتاری کودک، به خصوص رفتارهای خودسرانه یا نافرمانی 2- افزایش آگاهی والدین درباره علل رفتار خودسرانه در کودکی و اصول و مفاهیمی که زیربنای یادگیری اجتماعی چنین رفتاری هستند.  3- افزایش میزان پیروی کودک از فرمان ها، رهنمودها و قوانین والدین  4- افزایش هماهنگی در خانواده از طریق بیشتر کردن استفاده والدین از توجه مثبت و نتایج دیگر برای فرزندان؛ پیش بینی راهنمایی، قوانین و آموزش روشن برای آن کودکان، اعمال تنبیه فوری، عادلانه و منصفانه برای رفتار نامناسب کودک؛ و تکیه فراگیر بر رفتار تربیتی قاعده محور.

 

اطلاعات کلی آموزش والدين كودكان مبتلا به نافرماني مقابله ­اي

مخاطبان: متخصصان روانشناسي، دانشجويان رشته هاي علوم تربيتي و روانشناسي و درمانگران حوزه كودك و مشاوره تربيتي، و والديني كه به آموزش خود و اعمال روش هاي مناسب تربيتي اهميت ميدهند.

 

مطالب آموزشي و محتواي پروتكل: پروتكل آموزش والدين در 10 جلسه تدوين شده است كه هر جلسه شامل توضيحات كامل نحوه شروع جلسه، اهداف آموزشي، مطالب آموزشي براي والدين، تكاليف در منزل و بروشورهاي لازم جهت پرينت و ارائه به والدين جهت آموزش بهتر ميباشد. در ادامه به بررسي بيشتر محتواي آموزشي پرداخته ميشود.

 

محتويات بسته دانلودي: يك فايل word و pdf كه در قالب زيپ قابل دانلود است.  

 

تعداد صفحات: 35 صفحه

 

رفرنس: دارد

 

 

نحوه خريد: به دو صورت ميتوانيد پروتكل آموزش والدين كودكان مبتلا به نافرماني مقابله ­اي تهيه فرماييد:

1- خريد آنلاين: بر روی دكمه  خريد و دانلود  کلیک کنید. به صفحه ای هدایت می شوید که باید در آنجا ايميل خود را وارد کنید، پس از آن دکمه ی پرداخت و دانلود فايل را بزنید تا به صفحه ی فاكتور خريد هدايت شويد. سپس دكمه پرداخت را كليك كنيد تا به صفحه پرداخت بانكي بانك پاسارگاد هدايت شويد. پس از پرداخت موفق به صفحه دانلود هدايت ميشويد كه در همان صفحه شماره فاكتور و تراكنش نيز براي شما قابل رويت ميباشد كه آن را يادداشت فرماييد.

ضمنا فاكتور خريد و لينك دانلود نيز به ايميل شما ارسال ميگردد.

 

خريد و دانلود

 

 

 

2- كارت به كارت: پيشنهاد ما خريد آنلاين ميباشد. ولي جهت خريد از طريق كارت به كارت مبلغ محصول (24 هزار تومان) را به شماره كارت­ زير واريز و سپس با شماره 09120379513 (علي نوري) تماس حاصل كنيد.

 

 

 هر جلسه از پروتكل آموزش والدين شامل چه مواردي است:

جلسه اول: بررسي علل بدرفتاري كودكان، ويژگي كودكان، ويژگي والدين، علل زمينه اي، ارائه تكليف در منزل، و برر اين مطلب كه والدين چگونه ميتوانند مشكلات رفتاري كودكشان را ارزيابي كنند.

 

جلسه دوم: آموزش به والدين در خصوص نحوه توجه و محبت به كودكان نافرمان و لجباز، آموزش اين مطلب كه چگونه واكنش والدين به رفتار كودكان ميتواند منجر به بروز رفتارهاي خودسرانه و لجبازي شود؟

 

جلسه سوم: در اين جلسه در زمينه نحوه توجه والدين به كودكان در زمانهايي كه كودكان والدين خود را هنگام انجام كاري (مثل صحبت كردن با تلفن، كار در آشپزخانه و ...) اذيت ميكنند، آموزشهايي از قبيل: آموزش دادن فرمان­هاي اثربخش به كودكان، آموزش توجه به اطاعت فرزند از خود داده ميشود.

 

جلسه چهارم: آموزش اين مطلب كه در برخي موارد تحسين و توجه براي كاهش برخي مشكلات رفتاري كافي نيست. لذا ميبايست رفتارهاي خوب كودكان تقويت مثبت و رفتارهاي منفي كودكان تقويت منفي شود. در اين جلسه به آموزش اقتصاد ژتوني پرداخته ميشود. همچنين به بررسي ضرورت برنامه پاداش دهي و واكنش هاي معمول والدين پرداخته ميشود.

 

جلسه پنجم: در اين جلسه پس از اينكه والدين از نحوه استفاده از ژتون آموزش ديدند به بررسي تقويت منفي يا محروم سازي پرداخته ميشود. نحوه اجراي جريمه كردن و آموزش محروم سازي آموزش داده ميشود.

 

جلسه ششم: در اين جلسه مطلب جديد آموزش داده نميشود. بلكه به مشكلات والدين در خصوص نحوه اجراي پاداش دهي با ژتون و محروم سازي پرداخته ميشود تا مهارت والدين در اين زمينه افزايش يابد تا اين روشها را در خصوص ساير رفتارهاي كودكشان اجرا كنند.

 

جلسه هفتم: بسياري از كودكان عادي و نافرمان زماني كه به همراه والدين به فروشگاه و مكان­هاي عمومي مراجعه ميكنند شروع به بروز رفتارهاي آزاردهنده از قبيل اصرار براي خريد تنقلات و ... ميكنند و وقتي به هدف خود نميرسند شروع به قشقرق و گريه ميكنند كه براي والدين آزار دهنده است. در اين جلسه به اين موضوع و به آموزش مديريت كودكان در مكان هاي عمومي پرداخته ميشود.

 

جلسه هشتم: كودكان نافرمان علاوه بر ايجاد مشكل در خانه در مدرسه نيز مشكلاتي ايجاد ميكنند كه در ادامه منجر به ايجاد زحمت براي معلمان و والدين ميشود. لذا در اين جلسه به آموزش كنترل و بهبود رفتارهاي كودكان در مدرسه پرداخته ميشود.

 

جلسه نهم: تا به اينجا كلي مطلب و مهارت به والدين آموزش داده شده است. در اين جلسه به اين مطلب پرداخته ميشود كه والدين براي مشكلاتي كه ممكن است در زمان هاي آتي (يك سال) براي كودك رخ دهد چه برنامه اي دارند؟ و چگونه ميتوان مشكلات را پيش بيني كرد؟

 

جلسه دهم: از والدين خواسته ميشود كه يك ماه بعد دوباره براي تشكيل جلسه اقدام كنند. مشكلاتي كه در طي يك ماه بروز كرده را نوشته و در جلسه مطرح كنند. هدف از اين جلسه افزايش توانايي و مهارت هاي والدين و حل مشكلات احتمالي است.

 

 خريد و دانلود

 

این برنامه برای چه نوع کودکانی مناسب است؟

این برنامه، به خصوص برای کودکانی در نظر گرفته شده است که خودسری، نافرمانی، مخالفت، لجبازی یا رفتار اجتماعی خصمانه را به تنهایی یا همراه با اختلال های دیگر کودکی بروز می دهند. این کودکان را اغلب دچار اختلال های "برون نمود" یا "برون ریزی" می شناسند و ممکن است برچسب های کلی تر پرزحمت، نافرمان یا پرخاشگر را به آنان بزنند یا تشخیص های بالینی دقیقتری را برایشان بدهند: اختلال نافرمانی (ODD)، اختلال نارسایی توجه/ بیش فعالی (ADHD)، اختلال سلوک (CD)، اختلال رشدی فراگیر نابهنجار، یا حتی اختلال دو قطبی که شروع آن از نوجوانی است، به شرط آنکه خودسری یا نافرمانی مشکل ابتدایی کودکان باشد.

 

 

هم چنین این برنامه کاملا برای کودکان دچار تاخیر شدی خفیف (عقب ماندگی ذهنی) کاربرد دارد که خودسری یا نافرمانی کودک برای والدین مشکل ساز است. به رغم خاص بودن این برنامه به جمعیت هایی از کودکان که نگاه بالینی به آنها شده است، کاربرد بخش هایی از آن می تواند در حل مشکلات رفتاری خفیف موقعیتی در کودکان بهنجاری که خانواده هایشان برای درمان عمومی تر فرزندپروری ، زناشویی یا خانوادگی در نظر گرفته شده اند بسیار سودمند باشد. به خصوص، کودکانی که بخشی از واکنش های سازگاری آنان نسبت به جدایی یا طلاق والدین، ایجاد زحمت، "برون ریزی" یا نافرمانی است، اغلب به روش های این برنامه خوب پاسخ می دهند.

 

 خريد و دانلود

 

ضمانت محصول:

پروتكل آموزش والدين كودكان مبتلا به نافرماني
پروتكل آموزش والدين كودكان مبتلا به نافرمانيپروتکل کاملا استاندارد می¬باشد و از سوی سایت علمی آموزشی روانشناسی ضمانت می¬شود ( کیفیت این فایل تضمین شده است درصورت هرگونه مشکل یا نارضایتی احتمالی مبلغ شما بازگردانده می شود).
توضیحات بیشتر
قیمت : 50000 تومان
میزان تخفیف : 12000 تومان
مبلغ قابل پرداخت : 38000 تومان

3 نظرها

 • پیوند نظر mahdi دوشنبه, 01 بهمن 1397 ساعت 21:54 ارسال شده توسط mahdi

  سلام . ممنون از سایت خوبتون لطفا پروتکل مصاحبه بالینی رو اضافه کنید.تشکر

 • پیوند نظر ادمين شنبه, 29 دی 1397 ساعت 10:49 ارسال شده توسط ادمين

  بله. پروتكل آموزش والدين كودكان مبتلا به نافرماني مقابله اي رفرنس دارد.

 • پیوند نظر نگين شنبه, 29 دی 1397 ساعت 10:48 ارسال شده توسط نگين

  سلام.
  آيا پرتكل نافرماني رفرنس دارد؟

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا