درمان وسواس فکری-عملی به روش  پذیرش و تعهد

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد یکی از شیوه های درمانی بین مدرن و فرامدرن و جزو درمان های موج سوم رفتارگرایی است که برای درمان بسیاری از اختلالات کارآیی دارد.

 

تا قبل از پیدایش درمان های موج سوم ، درمان متمرکز بر تغییر بود . ولی در درمانهای موج سوم تمرکز از تغییر برداشته شد و به پذیرش رسید. فرد وسواسی باید افکار و احساساتش را همان گونه که هست بپذیرد و تلاشی جهت تغییر و عوض کردن یا جایگزین کردن آنها نداشته باشد.

در Act ما چیزی را تغییر نمی دهیم . بلکه به مراجع کمک می کنیم که افکار و احساساتش را بپذیرد . چرا که تلاش برای خلاصی از پریشانی و اضطراب ناشی از افکار و احساسات، مانند دست و پا زدن و تقلا کردن برای خروج از باتلاق است .هر چه بیشتر تلاش کنید بیشتر فرو می روید.

در C.B.T ما سعی داریم افکار منفی را شناسایی کنیم و با به چالش کشیدن افکار منفی فرد را به واقع گرایی برسانیم . یعنی تلاش بر این است که مراجع افکار منفی اش را پاک کند و واقعیت را جایگزین نماید.

در روانشناسی مثبت گرا ما افکار منفی را پاک کرده افکار مثبت جایگزین می نماییم . (یعنی تغییر و جایگزینی) ولی در Act ما افکار را اصلاً مهم نمی دانیم که با آنها چالش داشته باشیم . می گوئیم فکر فقط فکر است ، احساس فقط احساس است و نیازی به چالش و تغییر و جایگزینی نیست. این یکی از گام های مهم در Act است.

اگر مراجعی بعد از 20 جلسه درمان بگوید هنوز افکار (منفی ام) خوب نشده ، می گوئیم قرار نیست چیزی عوض شود . همین که بیمار بگوید با وجود افکار منفی و احساسات منفی می توانم به کارهای مهم و عملکردهای زندگی ام برسم و وقفه ایی ایجاد نمی کند می گوئیم درمان شده است.

 

پروتکل درمان اختلال وسواس فکری عملی در  هشت جلسه تدوین شده است و شامل هدف، فرایند و تمرین و تکلیف است.  

قیمت: 19 هزار تومان

 

پشتيباني محصول: در صورت عدم دانلود با شماره 09120379513 تماس بگيريد.

 

گارانتي بازگشت وجه: چنانچه محصول خريداري شده مورد رضايت شما نبود كافيست با شماره تلفن 09120379513 تماس حاصل كنيد. مبلغ شما همان روز عودت داده ميشود و سوالي نيز پرسيده نخواهد شد.

پروتکل ACT برای درمان وسواس
پروتکل ACT برای درمان وسواسدر صورت عدم دانلود با شماره 09372373774 تماس حاصل کنید
توضیحات بیشتر
قیمت : 19000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

نماد

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا