پروتكل آموزش ابراز احساسات و بيان خواسته ها

هدف اصلي اين پروتكل آموزش مهارت ابراز احساسات و بيان خواسته ها و نيازها براي زوجين ميباشد. از پروتكل  ابراز احساسات و بيان خواسته ها در خلال درمان هاي زناشويي به عنوان آموزش ميتوان استفاده كرد. پروتكل آموزش ابراز احساسات و بيان خواسته ها از كتاب زوج درماني شناختي دالياتو و پدسكي (1990) استخراج شده است و در سه سرفصل 1- تمرين کسب مهارت ابراز احساسات، 2- بيان خواسته ­ها و نيازها و 3- حل تعارض­ها تدوين شده است. هر يك از فصول را مي­توان به صورت گروهي و فردي در يك يا دو جلسه آموزش داد. در مجموع اين پروتكل را ميتوان در 3 يا 6 جلسه آموزش داد. 

 

اطلاعات کلی پروتكل آموزش ابراز احساسات و بيان خواسته ها 

مخاطبان: متخصصان روانشناسي، دانشجويان رشته هاي علوم تربيتي و روانشناسي و درمانگران 

مطالب آموزشي و محتواي پروتكل: پروتكل آموزش آموزش ابراز احساسات و بيان خواسته ها در 3-6 جلسه تدوين شده است كه هر جلسه توضيحات لازم و تكليف براي تمرين ارائه شده است. 

محتويات بسته دانلودي: يك فايل word و pdf كه در قالب زيپ قابل دانلود است.  

تعداد صفحات: 16 صفحه

رفرنس: دارد

 

نحوه خريد: به دو صورت ميتوانيد پروتكل آموزش ابراز احساسات و بيان خواسته ها را تهيه فرماييد:

1- خريد آنلاين: بر روی دكمه  خريد و دانلود  کلیک کنید. به صفحه ای هدایت می شوید که باید در آنجا ايميل خود را وارد کنید، پس از آن دکمه ی پرداخت و دانلود فايل را بزنید تا به صفحه ی فاكتور خريد هدايت شويد. سپس دكمه پرداخت را كليك كنيد تا به صفحه پرداخت بانكي بانك پاسارگاد هدايت شويد. پس از پرداخت موفق به صفحه دانلود هدايت ميشويد كه در همان صفحه شماره فاكتور و تراكنش نيز براي شما قابل رويت ميباشد كه آن را يادداشت فرماييد.

ضمنا فاكتور خريد و لينك دانلود نيز به ايميل شما ارسال ميگردد.

 

خريد و دانلود

 

 

 

بخشي از پروتكل آموزش ابراز احساسات و بيان خواسته ها

مفهموم عاطفی به ابراز هیجان مربوط می‌شود. گام اول در ابراز احساسات خود، انتخاب کلمهٔ کلیدی است که حالت هیجانی شما را توصیف می‌کند: افسرده، عصبانی، مضطرب، گناه کار، نگران و غیره. فهرست احساسات، می‌تواند در این مورد مفید باشد.

تصریح کننده‌ها:

بیان یک کلمه احساس شما را بیان نمی‌کند. بنابراین لازم است کلمهٔ عاطفی کلیدی را شرح داده و مشخص کنید که چه مفهومی برای شما دارد، و در مورد شدت احساسات خود، طول مدت، زمینه و سابقهٔ تاریخی آن توضیح دهید تا همسرتان متوجه شود که دقیقاً چه احساسی دارید.

1-تعریف: وقتی امیر می‌گوید ناراحت است، منظورش این است که نگران و هراسان است. وقتی همسرش سعیده می‌گوید ناراحت است، منظورش این است که عصبانی و خشمگین است. شاید باید کلمهٔ عاطفی کلیدی‌تان را تعریف کنید تا منظورتان روشن شود.: من ناراحت.. تحریک پذیر و تحت فشارم، من احساس افسردگی.... غمگینی و تنهایی می‌کنم و به هیچ چیز علاقه ندارم .... من درباره شغلم نگرانم... .

2-شدت: از کلمات تصریح کننده یا مترادف برای ابراز شدت احساساتتان استفاده کنید. اگر شما کمی عصبانی هستید، بگویید کمی یا اندکی. اگر خشم خفیفی را تجربه می‌کنید، کلماتی انتخاب کنید که به این موضوع دلالت می‌کنند: ناراحت، تحریک پذیر، اگر به شدت عصبانی هستید، طوری بیان کنید یا از کلمات مترادفی استفاده کنید که شدت عصبانیت شما را روشن نماید: خشمگین، عصبانی، خشمناک.

3-مدت: مشخص کنید که چه مدت است که این احساس را دارید: درتمام طول عمرم، از هفتهٔ گذشته، یا امروز صبح بعد از برخاستن از خواب.

4-علت و زمینه: همسرتان را علت احساسات خود ندانید.

تو مرا دیوانه کردی

من به خاطر رفتارهای بی ملاحظهٔ تو نگرانم

تو همه‌اش مرا اینجا تنها گذاشتی و من افسرده شدم.

 

 خريد و دانلود

 

 

ضمانت محصول:

پروتكل آموزش ابراز احساسات و بيان خواسته ها
پروتكل آموزش ابراز احساسات و بيان خواسته هافايل خريداري شده به صورت سيستمي براي شما ايميل ميشود. همچنين پس از خريد به صفحه دانلود نيز هدايت خواهيد شد. چنانچه در دانلود فايل دچار مشكل شديد ميتوانيد در ابتدا نام فايل خريداري شده و ايميل خود را به شماره 09120379513 پيامك كنيد. حداكثر در 4 ساعت فايل به شما به صورت مستقيم ايميل خواهد شد. در صورتيكه فايل ارسال نشد ميتوانيد به صورت مستقيم تماس حاصل فرماييد.
توضیحات بیشتر
قیمت : 20000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا