پروتکل زوج درمانی خود نظم بخشی

زوج درمانی خودنظم بخشی (SRCT) عبارت است از کاربرد تئوری خودنظم بخشی برای مشکلات ارتباطی که بر پایه تئوری های شناختی و هیجانی میباشد.

 

تاکید زوج درمانی خودنظم بخشی بر این است که به زوجین کمک شود در یک رابطه آشفته، توانمندی بیشتری را برای تغییر ساختارهای مشکل­ساز رفتاری، شناختی و عاطفی فرا گیرند. خودنظم بخشی مستلزم نظم در افکار، احساس و رفتار می باشد که با راهنمایی زوجین از بین فعالیت ها و موقعیت ها، می توان به خودنظمی رسید. هم چنین فرض می شود که افراد ماهرند و استعداد کنترل و سازگاری و نظم بخشی در رفتارشان را دارند. زوج ها به دلایل مختلف مثل مشکل در ارتباط ، عدم هماهنگی در نقش والدینی خود و بروز هیجانات به دنبال مشاوره هستند. خودنظم بخشی از شیوه های رفتاری، شناختی، عاطفه مدار و بینش مدار استفاده می کند تا زوجین را برای تغییر مطلوب در رابطه توانا سازد. اگر آنها بتوانند به تغییرات مطلوبی در ارتباط شان برسند، زوج درمانی موفقیت آمیز بوده است و در صورتی که به این هدف نرسند به درمان طولانی تری نیاز دارند که این درمان طولانی ممکن است شامل آموزش مهارت های ارتباطی باشد.

وقتی که این عقاید و مفاهیم (نظم در افکار، احساس و رفتار) منجر به ارتباط صمیمانه شد خود نظم بخشی ترجیح می دهد که بر روی ارتباط زوجین کار کند. محتوی اساسی SRCT این است که خود زوجین و نه درمانگر تغییرات طولانی مدتی در رابطه شان ایجاد کنند. این تئوری از این جهت موفقیت آمیز است که زوجین را درگیر فرایند خود نظم بخشی می کند. چهار صلاحیت سطح بالا، که کلیدی برای خود نظم بخشی می باشند شامل: خود ارزیابی، هدف گذاری معطوف به خود، اجرای تغییر و ارزیابی تلاش های مربوط به تغییر می شود.  

 

معرفی پروتکل زوج درمانی مبتنی بر خود نظم بخشی

پروتکل زوج درمانی مبتنی بر خود نظم بخشی به صورت یک زوج درمانی کوتاه مدت در نظر گرفته شده است. زوجین به آن اندازه در جلسات درمانی شرکت می کنند که دست یابی به اهداف رابطه ای برای آنها محقق شود، یعنی تا وقتی که لازم است جلسات درمانی را ادامه دهند (هالفورد، 1384). زوجین پس از سپری کردن مراحل اصلی این روش که حدود 7-8 جلسه طول  میکشد، میتوانند مهارت­هایی را برای تغییر فرایندهای سازگارانه شان در داخل رابطه برقرار کنند.

پروتکل زوج درمانی کوتاه مدت مبتنی بر خود نظم بخشی از منابع زیر اقتباس شده است:

هالفورد، ک. (1384). زوج درمانی کوتاه مدت یاری به زوجین برای کمک به خودشان. تهران: انتشارات فرا روان (انتشار به زبان اصلی، 1999).

Halford, W. K., Sanders, M. R., & Behrence, B. C. (2001). Can skills training prevent relationship problems in at-risk couples? Fear- year effects of a behavioural relationship education problem. American. Journal of family psychology, 15(4), 750-768

نوع فایل: word و pdf در قالب زیپ

تعداد صفحات: 29 صفحه

پشتيباني محصول: در صورت عدم دانلود با شماره 09120379513 تماس بگيريد.

 

گارانتي بازگشت وجه: چنانچه محصول خريداري شده مورد رضايت شما نبود كافيست با شماره تلفن 09120379513 تماس حاصل كنيد. مبلغ شما همان روز عودت داده ميشود و سوالي نيز پرسيده نخواهد شد.

پروتکل زوج درمانی مبتنی بر خود نظم بخشی
پروتکل زوج درمانی مبتنی بر خود نظم بخشیفايل خريداري شده به صورت سيستمي براي شما ايميل ميشود. همچنين پس از خريد به صفحه دانلود نيز هدايت خواهيد شد. چنانچه در دانلود فايل دچار مشكل شديد ميتوانيد در ابتدا نام فايل خريداري شده و ايميل خود را به شماره 09120379513 پيامك كنيد. حداكثر در 4 ساعت فايل به شما به صورت مستقيم ايميل خواهد شد. در صورتيكه فايل ارسال نشد ميتوانيد به صورت مستقيم تماس حاصل فرماييد.
توضیحات بیشتر
قیمت : 30000 تومان

1 نظر

  • پیوند نظر شبنم پنج شنبه, 22 خرداد 1399 ساعت 10:46 ارسال شده توسط شبنم

    سلام لطفا یک پروتکل درمان شب ادراری برام ارسال کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا