پروتکل آموزش گروهي مهارت های اجتماعی براي كودكان

پروتكل آموزش مهارت هاي اجتماعي از پژوهشي كه بر روي كودكان مبتلا به نافرمان انجام شد گرفته شده است كه به منظور تاثير آن بر كاهش نشانه ­هاي اختلال بررسي شد.

پروتكل آموزش مهارت هاي اجتماعي در 13 جلسه  تدوين شده است. هر جلسه به بررسي فرايند آموزش با هدف گذاري مشخص پرداخته است. لازم به ذكر است اين پروتكل براي استفاده در امور پژوهشي مناسب است.

 

ساختار کلی جلسات آموزش مهارت اجتماعی

تعداد جلسات

هدف

جلسه اول

 معارفه، برقراری ارتباط صمیمانه با آزمودنی ها، شرح علت جلسات و شرح قوانین موجود درجلسات

جلسه دوم

 آموزش کنترل خشم

جلسه سوم

 آموزش کنترل خشم

جلسه چهارم

 آموزش کنترل خشم

جلسه پنجم

 آموزش شناخت احساس و همدلی

جلسه ششم

 آموزش شناخت احساس و همدلی

جلسه هفتم

 آموزش فرمانبرداری

جلسه هشتم

 آموزش فرمانبرداری

جلسه نهم

 آموزش حل مساله

جلسه دهم

 آموزش حل مساله

جلسه یازدهم

 آموزش مسئولیت پذیری

جلسه دوازدهم

 آموزش مسئولیت پذیری

جلسه سیزدهم

 اختتامیه جلسات و اجرای پس آزمون

 

تعداد صفحه: 11

نوع فايل: word

منبع: دارد

 

خريد آنلاين و دانلود پروتکل آموزش گروهي مهارت های اجتماعی براي كودكان

 

تعريف مهارت­هاي اجتماعي:

اجتماعي شدن فرايندي است كه در آن هنجارها، مهارت­ها، انگيزه­ها، طرز تلقي و رفتارهاي فرد شكل مي­گيرد تا ايفاي نقش كنوني يا آتي او در جامعه مناسب و مطلوب شناخته شود. رفتار اجتماعي بر تمامي جنبه­هاي زندگي كودكانه سايه مي­افكند و بر سازگاري و شادكامي بعدي آنها تاثير مي­گذارد. توانايي فرد از نظر كنار آمدن با ديگران و انجام رفتارهاي اجتماعي مطلوب، ميزان محبوبيت او را ميان همسالان و نزد معلمان، والدين و ديگر بزرگسالان مشخص مي­كند. گروه همسالان و مدرسه نقش زيادي در اجتماعي شدن كودكان سنين مدرسه دارد. كودكان در اين سنين، از طريق كسب مهارت­هاي اجتماعي، نظير: همكاري، سازش، ارتباط و دوست يابي به درون گروه همسالان خود راه يافته و پايه و اساس زندگي اجتماعي خود را تشكيل مي­دهند (استوارت و سندين، 1998).

مهارت های اجتماعی مجموعه ی رفتارهای آموخته شده ای است که فرد را قادر می سازد با دیگران رابطه اثر بخش داشته و از واکنش های نامعقول خودداری کند. همکاری، مشارکت با دیگران، کمک کردن، آغازگر رابطه بودن، تقاضای کمک کردن، تعریف و تمجید از دیگران و قدردانی کردن ،مثال هایی از این نوع رفتار است. یادگیری رفتارهای بالا و ایجاد رابطه اثر بخش با دیگران یکی از مهم ترین دستاوردهای دوران کودکی است. متاسفانه همه کودکان موفق به یادگیری این مهارت های نمی شوند، به همین دلیل اغلب آنها با عکس العمل های منفی از سوی بزرگسالان و کودکان دیگر روبه رو می شوند (یگانه ،1393).

مهارت های اجتماعی بیشتر به عنوان مجموعه پیچیده ای از مهارت ها در نظر گرفته شده است و سه مولفه مشارکت، ابراز وجود و مهار خود را در بر می گیرد که شامل ارتباط، حل مسئله، تصمیم گیری، خود مدیریتی، جرات ورزی، تعامل با همسالان و گروه می شود (تورنر و همکاران، 2008).

مهارت های اجتماعی می تواند به عنوان مهارت های لازم برای تطبیق با نیازهای اجتماعی و نیز حفظ روابط بین فردی رضایت بخش تعریف شود(هیمان و برگر، 2007). بیشتر کودکان در ارتباط با اطرافیان (والدین، خواهران، برادران و همسالان) این مهارت ها را بدون تلاش و به طور خود به خود فرا می گیرند. ولی کودکان آسیب دیده شنوایی در این زمینه مشکلاتی دارند؛ به همین دلیل بیشتر این کودکان با عکس العمل های منفی از سوی بزرگسالان و کودکان دیگر روبه رو می شوند (بریان، 2002).

 

پشتيباني محصول: در صورت عدم دانلود با شماره 09120379513 تماس بگيريد.

 

گارانتي بازگشت وجه: چنانچه محصول خريداري شده مورد رضايت شما نبود كافيست با شماره تلفن 09120379513 تماس حاصل كنيد. مبلغ شما همان روز عودت داده ميشود و سوالي نيز پرسيده نخواهد شد.

پروتكل آموزش گروهي مهارت اجتماعي براي كودكان
پروتكل آموزش گروهي مهارت اجتماعي براي كودكانشماره پشتيباني: 09120379513
توضیحات بیشتر
قیمت : 23000 تومان

1 نظر

  • پیوند نظر شیدا احمدی دوشنبه, 30 دی 1398 ساعت 07:19 ارسال شده توسط شیدا احمدی

    سلام روز بخیر. این بسته آموزشی برای کار روی چه گروه سنی از بچه ها مفید هست؟

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا