پروتكل درمان گروهي معنادرماني

بنا به گفتهٔ ویکتور فرانکل معنادرمانی عبارت است از: «درمان از رهگذر معنا یا شفابخشی از رهگذر معنا» یا «روان درمانی متمرکز بر معنا». معنا درماني، روش درماني است كه در آن بيمار در جهتي راهنمايي مي شود كه معناي زندگي خود را بيابد. فرانکل براي معنا درمانی و مشاوره با مراجعان سعی می كرد که مراجع را به سوی هدفی خاص هدایت کند، که معنایی در زندگی پیدا کند.

 

اصول اولیهٔ معنادرمانی به شکل زیر تعریف می‌شوند:

1- زندگی تحت هر شرایطی واجد معنا است. حتی مصیبت بارترین نوع آن.

2- محرک اصلی ما در زندگی، میل و نیتمان برای پیدا کردن معنی آن است.

3- ما این آزادی را داریم که معنی آنچه انجام می‌دهیم و آنچه تجربه می‌کنیم، یا حداقل آنچه که در جایگاه خودمان در یک موقعیت رنج‌آور و تغییرناپذیر با آن روبرو می‌شویم، بیابیم.

ویکتور فرانکل در عرصه آگاهی و روان، خالق روشی شد که برخی آن را «مکتب سوم روان درمانی وین » نام نهاده اند. او همچون سقراط یونانی، برخلاف او در دیالکتیک مفهوم، به سطوح روان افراد توجه می کرد و از بیمارانی که مشکلات و دردهای خود را با او در میان می نهادند، می پرسید: «چرا خودتان را نمی کشید» و از طریق پاسخ ها به درمان آن ها کمک می کرد. او شخصی را که عشق به فرزند پای بند می کرد، و شخصی دیگر را که موقعیتی را از دست داده و دیگرانی را که در متن حوادث دچار بحران شده اند، بستري از معنا و مسئولیت و هدف قرار می داد. او این شیوه را لوگرتراپی (معنادرمانی) نام نهاده است.

 

معرفي پروتكل درمان گروهي معنادرماني

پروتكل درمان گروهي معنادرماني در 12 جلسه تدوين شده است كه به شرح اهداف و فرايند درمان ميپردازد.

عامل مشترک تمام جلسات مواجه و تماس فوری و صادقانه افراد با یکدیگر است. رهبر با تشویق و هدایت ارتباط و ارایه توضیحات کوتاه در زمان مناسب، به افزایش آگاهی از خود و تسهیل روابط اعضاء با یکدیگر کمک می نماید. بعد از حضور اعضا، گروه شکل گرفته و فعالیت گروهی آغاز می شد. معمولا" رهبر گروه به صورت کلی از جلسه قبل و موضوع آن و نگرش اعضا نسبت به مطالب مطرح شده در جلسه گذشته سؤالاتی می پرسد و بعد از باز خورد به اعضا، موضوع جدید را مطرح کرده و از آنها می خواهد تا در مورد آن با هم مشاوره و تبادل نظر کنند. 

پروتكل درمان گروهي معنادرماني در 11 صفحه در قالب فايل word كه قابل ويرايش نيز ميباشد ارائه ميشود. اين پروتكل فقط چارچوب درمان گروهي معنادرماني را ارائه ميكند و جهت امور پژوهشي و براي استفاده دانشجويان مناسب است. ضمنا اين پروتكل فاقد منبع ميباشد.

 

پشتيباني محصول: در صورت عدم دانلود با شماره 09120379513 تماس بگيريد.

 

گارانتي بازگشت وجه: چنانچه محصول خريداري شده مورد رضايت شما نبود كافيست با شماره تلفن 09120379513 تماس حاصل كنيد. مبلغ شما همان روز عودت داده ميشود و سوالي نيز پرسيده نخواهد شد.

پروتكل درمان گروهي معنادرماني
پروتكل درمان گروهي معنادرمانيپرداخت از طريق درگاه بانك پاسارگاد: قابل پرداخت با كليه كارت هاي عضو شبكه شتاب
توضیحات بیشتر
قیمت : 10000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا