پروتكل آموزش مسائل جنسی به کودکان

اهداف آموزشي پروتكل آموزش مسائل جنسی به کودکان عبارتند از: 1- آموزش روش هاي مناسب تربيت جنسي كودكان توسط والدين، 2-  بررسي میزان اطلاعات نادرست در زمینه تربيت جنسي، 3-  کاهش بروز بیماری های واگیردار جنسی، 4-  جلوگیری از آزار جنسی و سواستفاده ی جنسی از کودکان، 5-   فراهم آوردن چارچوب اخلاقی برای ابراز احساسات جنسی، 6-  پرورش هویت جنسی مطلوب، سالم سازی روابط جنسی و پیشگیری از انحرافات جنسی.

 

اطلاعات کلی پروتكل آموزش مسائل جنسي به كودكان

مخاطبان: متخصصان روانشناسي، دانشجويان رشته هاي علوم تربيتي و روانشناسي و درمانگران حوزه كودك و مشاوره تربيتي، و والديني كه به آموزش خود و اعمال روش هاي مناسب تربيتي اهميت ميدهند.

مطالب آموزشي و محتواي پروتكلپروتكل آموزش مسائل جنسي به كودكان در 4 جلسه تدوين شده است كه هر جلسه شامل توضيحات كامل در خصوص مطالب مهمي كه والدين ميبايست در خصوص مسائل جنسي به كودكان خود بياموزند، ميباشد. مسائلي از قبيل مقابله با آزار جنسي كودكان، پيشگيري از بلوغ زودرس، نحوه برخورد با كنجكاوي جنسي كودكان و پاسخ هاي درست به سوالات جنسي كودكان از مهمترين بخشهاي آموزشي اين پروتكل ميباشد كه در ادامه به بررسي بيشتر محتواي آموزشي پرداخته ميشود.

محتويات بسته دانلودي: يك فايل word و pdf كه در قالب زيپ قابل دانلود است.  

تعداد صفحات: 22 صفحه

رفرنس: دارد

 

نحوه خريد: به دو صورت ميتوانيد پروتكل آموزش مسائل جنسي به كودكان را تهيه فرماييد:

1- خريد آنلاين: بر روی دكمه  خريد و دانلود  کلیک کنید. به صفحه ای هدایت می شوید که باید در آنجا ايميل خود را وارد کنید، پس از آن دکمه ی پرداخت و دانلود فايل را بزنید تا به صفحه ی فاكتور خريد هدايت شويد. سپس دكمه پرداخت را كليك كنيد تا به صفحه پرداخت بانكي بانك پاسارگاد هدايت شويد. پس از پرداخت موفق به صفحه دانلود هدايت ميشويد كه در همان صفحه شماره فاكتور و تراكنش نيز براي شما قابل رويت ميباشد كه آن را يادداشت فرماييد.

ضمنا فاكتور خريد و لينك دانلود نيز به ايميل شما ارسال ميگردد.

 

خريد و دانلود

 

 

 

2- كارت به كارت: پيشنهاد ما خريد آنلاين ميباشد. ولي جهت خريد از طريق كارت به كارت مبلغ محصول (24 هزار تومان) را به شماره كارت­ زير واريز و سپس با شماره 09120379513 (علي نوري) تماس حاصل كنيد.

 

 

 هر جلسه از پروتكل آموزش والدين شامل چه مواردي است:

جلسه اول:  بررسي ضرورت تربيت جنسی برای کودکان، اهداف آموزش جنسی، تعريف تربيت جنسي، اصول آموزش تربيت جنسي، مناسب ترین سن برای آغاز آموزش جنسی به کودکان، کنجکاوی جنسی، پیشگیری از بیداری احساس جنسی پیش از موقع و تاثير حجب و حيا بر كودكان.

جلسه دوم: نحوه صحیح انتقال دانش جنسی به کودک، خودآگاهی جسمانی: آموزش هاي ضروري دوران كودكي، بازی با همسالان و دکتر بازی، دست زدن به آلت تناسلی در کودکان، آموزش تكنيك هاي افزايش اعتماد به نفس و جرات نه گفتن به كودكان

جلسه سوم:  مقابله با آزار جنسي كودكان، آگاه سازی کودک نسبت به سو استفاده ی جنسی، چرا کودکان سواستفاده ی جنسی را افشا نمی کنند؟، تشخیص سواستفاده ی جنسی، توصیه هایی به والدین برای مقابله با آزار جنسی کودکان

جلسه چهارم:  بررسي پاسخ های مناسب به برخی از سوالات جنسی کودکان

 

 

 خريد و دانلود

 

ضرورت تربيت جنسي كودكان

آموزش جنسی یکی از موضوعات مهم در حوزه ی تربیت است و در چگونگی شکل گیری شخصیت انسان نقش مهمی دارد و بر افکار، عواطف و رفتارهای انسان تاثیر گذار است.چنانچه پدر و مادر بتوانند به پرسش ها و کنجکاوی های جنسی فرزندان خود پاسخ های مناسب و سنجیده بدهند، می توانند مانع از انحراف فکری، سرکوب جنسی و مخفی کاری آنان که تبعات بسیار بدی می تواند داشته باشد، شوند.

خانواده اولین پایه گذار شخصیت و ارزش ها و معیارهای فکری کودک است و نقش مهمی در تعیین سرنوشت، سبک و خط مشی زندگی آینده او دارد. خانواده نخستین محیط زندگی فرد است و در حقیقت الگوی کوچکی از الگوی وسیع تر اجتماعی به شمار می رود که در آینده با آن مواجه خواهد شد. اکنون عصر اطلاعات و سرعت است و بچه های ما فرزند همین زمانه اند. طوری که دیگر به راحتی نمی توان سرنوشت آنها را از همان کودکی تا بزرگسالی پیش بینی کرد. هر روز و هر لحظه رفتارهای عجیب و غریبی از خود نشان می دهند که قابل تأمل و بررسی است. موضوع تربیت جنسی کودکان از دغدغه های اصلی و مهم والدین و مربیان است. در موارد بسیاری مشاهده شده که رفتار غلط مربیان و والدین در این زمینه، تبعات جبران ناپذیری را بر روح و ذهن کودکان باقی گذاشته است، به گونه ای که آثار آن در سنین بزرگسالی هم مشاهده می شود. متأسفانه برخی نسبت به این امر دچار نوعی کج بینی هستند و این موضوع همچون تابویی می دانند که نباید به آن نزدیک شد. همین نگرش موجب بروز مشکلات فراوانی می شود.

 

 خريد و دانلود

 

ضمانت محصول:

پروتكل آموزش مسائل جنسی به کودکان
پروتكل آموزش مسائل جنسی به کودکانپشتيباني: 09120379513
توضیحات بیشتر
قیمت : 31000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا