پروتکل آموزش تنظیم هیجان

اهداف آموزشي پروتكل آموزش تنظیم هیجان عبارتند از: ارائه آموزش هیجانی، ارزیابی میزان آسیب پذیری هیجانی و مهارت های هیجانی، ایجاد تغییر در موقعیت برانگیزاننده ی هیجان، آموزش مهارت های تغییر توجه شامل متوقف کردن نشخوار فکری و نگرانی 2- آموزش توجه، آموزش تغییر ارزیابی های شناختی و آموزش تغییر پیامدهای رفتاری و فیزیولوژیکی هیجان ميباشد. 

 

اطلاعات کلی پروتكل آموزش تنظیم هیجان

مخاطبان: متخصصان روانشناسي، دانشجويان رشته هاي علوم تربيتي و روانشناسي و درمانگران 

مطالب آموزشي و محتواي پروتكل: پروتكل آموزش تنظیم هیجان در 8 جلسه تدوين شده است كه هر جلسه شامل اهداف جلسه، دستور جلسه و توضيحات لازم و تكليف براي تمرين ميباشد. 

محتويات بسته دانلودي: يك فايل word و pdf كه در قالب زيپ قابل دانلود است.  

تعداد صفحات: 11 صفحه

رفرنس: دارد

 

نحوه خريد: به دو صورت ميتوانيد پروتکل آموزش تنظیم هیجان را تهيه فرماييد:

1- خريد آنلاين: بر روی دكمه  خريد و دانلود  کلیک کنید. به صفحه ای هدایت می شوید که باید در آنجا ايميل خود را وارد کنید، پس از آن دکمه ی پرداخت و دانلود فايل را بزنید تا به صفحه ی فاكتور خريد هدايت شويد. سپس دكمه پرداخت را كليك كنيد تا به صفحه پرداخت بانكي بانك پاسارگاد هدايت شويد. پس از پرداخت موفق به صفحه دانلود هدايت ميشويد كه در همان صفحه شماره فاكتور و تراكنش نيز براي شما قابل رويت ميباشد كه آن را يادداشت فرماييد.

ضمنا فاكتور خريد و لينك دانلود نيز به ايميل شما ارسال ميگردد.

 

خريد و دانلود

 

 

 

بخشي از پروتكل آموزش تنظيم هيجان 

جلسه سوم: انتخاب موقعیت

هدف: ارزیابی میزان آسیب پذیری هیجانی و مهارت های هیجانی اعضا شامل سه بخش:

1-خودارزیابی با هدف شناسایی تجربه های هیجانی خود 2-خودارزیابی با هدف شناسایی میزان آسیب پذیری هیجانی خود 3-خود ارزیابی با هدف شناسایی راهبردهای تنظیمی خود

دستور جلسه:

بخش اول: در آغاز تکلیف جلسه قبل مرور شد. اعضای گروه کارت های تکمیل شده ی گزارش روزانه ی خود را با یکدیگر در میان گذاشتند و در نهایت موفقیت های اعضا مورد تشویق و تصدیق قرار گرفت.

بخش دوم: راجع به عملکرد هیجان ها در فرایند سازگاری انسان و فواید آن، نقش هیجان ها در برقرار کردن ارتباط با دیگران و تاثیر گذاری روی آنها و هم چنین سازمان دهی و برانگیزاندن رفتار انسان بین اعضا گفتگویی صورت گرفت و مثال هایی از تجربه های واقعی آنها مطرح شد. هم چنین در مورد اینکه هیجان ها اطلاعاتی راجع به یک رویداد خاص یا محیط به ما می دهند، اما در عین حال کاملا واقعیت را نشان نمی دهند صحبت شد.

بخش سوم: تکمیل فرم خود ارزیابی های پاسخ های هیجانی. قبل از تکمیل این فرم، فضای کارگاه به گونه ای برنامه ریزی شد که اعضا در یک حالت هیجانی قرار بگیرند و بعد از تجربه هر هیجان، بلافاصله به تکمیل بخش مربوط به پاسخ افراد به آن هیجان خاص بپردازند. در این فرم، از اعضای گروه خواسته شد که هیجان هایی را که معمولا تجربه می کنند، به ترتیب فهرست کنند، وضعیت خود را از لحاظ  تجربه ی هیجان خشم، ترس و نگرانی، غم، تنفر و شادی در مقیاس 0 تا 10 درجه بندی کنند، سطح برانگیختگی هیجانی خود را نسبت به شدت رویداد برانگیزاننده هیجان و زمان پایان یافتن برانگیختگی خود نسبت به زمان پایان یافتن رویداد (منبع هیجانی) را ارزیابی کنند.

بخش چهارم: تکمیل فرم آسیب پذیری هیجانی. در این بخش از اعضا خواسته شد با توجه به کارت های روزانه تکمیل شده در هفته های قبل، سطح آسیب پذیری هیجانی خود را درجه بندی کنند ، راجع به زمینه و علت آسیب پذیری خود نظر دهند، برنامه خواب ، خوراک و فعالیت خود را از لحاظ کمیت، کیفیت و منظم یا نامنظم بودن ارزیابی کنند.

 

بخش پنجم: شناسایی راهبردهای خود تنظیمی.

 این  بخش شامل دو فعالیت بود:

الف) در ادامه تکمیل فرم ارزیابی واکنش های افراد به هیجانات. روش هایی که در کاهش شدت و طول پاسخ هیجانی فرد موثر بوده اند، معرفی و میزان تاثیر این روش ها درجه بندی شدند.

ب) هر یک از افراد به تهیه ی فهرست مهارت های فردی خود در تسکین و تنظیم هیجانات پرداخته و این فهرست را بر اساس میزان تاثیر روی پاسخ های هیجانی خود درجه بندی کرده اند.

 

تکلیف: از اعضای گروه خواسته شد در طول هفته ی آینده به تکمیل فرم گزارشات روزانه هیجان های خود بپردازند. با این تفاوت که در این هفته، روی مهارت های فردی خود در تغییر و تنظیم هیجانات شان تمرکز داشته باشند. به علاوه به این سوال پاسخ دهند که از بین مهارت های تنظیم هیجانی که معمولا به کار می برند، کدام یک در بهبود عملکرد هیجانی آنها مفید بوده است.

بازخورد: اعضای گروه، نقطه نظر خود در مورد تجربه ی خاص این جلسه و جلسات پیشین را بیان کردند.

 

 خريد و دانلود

 

 

ضمانت محصول:

پروتکل آموزش تنظیم هیجان
پروتکل آموزش تنظیم هیجانپشتيباني: 09120379513
توضیحات بیشتر
قیمت : 24000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا