مباني نظري و تجربي ذهن اگاهي 

مداخلات مبتنی بر ذهن آگاهی (Mindfulness) با هدف کاهش علائم روانشناختی پریشانی و افزایش کیفیت زندگی (کابات زین،1990). به طور فزاینده ای هم در زمینه سلامت روان و هم در زمینه سلامت جسمی به کار برده می‌شود (تیزدل و همکاران،2002؛ گرسمن و همکاران،2004).

هدف این مداخلات ایجاد ذهن آگاهی روشن و غیرقضاوتی از آنچه که هر لحظه متوالی در ادراک رخ می‌دهد، می‌باشد. منظور از ادراک، شامل دامنه ای از پدیده‌های ممکن از وضعیت­ها و فرایندهای روا نشناختی درونی (افکار، احساسات و تصاویر و غیره) و اطلاعات صادره از بدن، تا محرک بیرونی وارد شده به حس‌ها می­باشد. مطالعات زیادی خصوصاً در سا لهای اخیر اثر بخشی ذهن آگاهی را بر کیفیت زندگی مورد مطالعه قرار داده‌اند (کابات زین،1982؛ فلوگل کول و همکاران،2010).

تحقیقی توسط فلوكول و همکاران (2010) با هدف بررسی میزان کیفیت زندگی افرادی که برای اولین بار در برنامه کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی در کلینیک شرکت کردند، انجام شد. نتایج این بررسی نشان داد از نظر آماری بهبودی به طور کلی در کیفیت زندگی، بهزیستی روانی، بهزیستی جسمانی، بهزیستی هیجانی، میزان فعالیت اجتماعی و بهزیستی معنوی این افراد ایجاد شده است. همچنین تغییرات مثبت در میزان درد، شدت درد، میزان فرسودگی، میزان حمایت از سوی دوستان و خانواده و نگرانی‌های مالی و حقوقی مشاهده شد. بنابراین یک مداخله کوتاه مدت ذهن آگاهی به طور معنی دار کیفیت زندگی شرکت کنندگان را بهبود می‌بخشد.

 

فهرست مباني نظري و تجربي ذهن اگاهي

تعريف ذهن اگاهي

تاریخچه ذهن آگاهی

تبيين تأثیر مهارت هاي ذهن آگاهي بر كاهش نشانه ها

مواجهه

تغییر شناختي

اداره خود

پذيرش

پیشینه تجربی خارجی

پيشينه تجربي ايراني

منبع ايراني و خارجي (مبتني بر APA)

تعداد صفحه: 21

نوع فايل: word-pdf-zip

 

پشتيباني محصول: در صورت عدم دانلود با شماره 09120379513 تماس بگيريد.

 

گارانتي بازگشت وجه: چنانچه محصول خريداري شده مورد رضايت شما نبود كافيست با شماره تلفن 09120379513 تماس حاصل كنيد. مبلغ شما همان روز عودت داده ميشود و سوالي نيز پرسيده نخواهد شد.

 

مبانی نظری ذهن آگاهی
مبانی نظری ذهن آگاهیدر صورت عدم دانلود با شماره 09372373774 تماس بگیرید.
توضیحات بیشتر
قیمت : 18000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

نماد

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا