مباني نظري ونداليسم

وندالیسم یا تخریب اموال عمومی، هر چند مسئله ای نوظهور و نوپایی است، اما همه ساله در جهان مبالغ زیادی جهت ترمیم این تخریب ها پرداخت می گردد. وندالیستم نه تنها به عنوان یک کج روی و رفتاری بزهکارانه، بلکه به عنوان یک معضل یا مسئله اجتماعی در بسیاری از جوامع از سوی صاحب نظران و آسیب شناسان مطرح شده است.

وندالیسم مشتق از واژه وندال است. وندال نام قومی از اقوام ژرمن-اسلاو به شمار می رفت که روزگاری در سرزمین های واقع در میان دو رودخانه بزرگ اودر و ویستول زندگی می کردند. در عهد سلطنت ژانسریک یا گنسریک پادشاه این قوم که از سال 428 تا 477 میلادی حکمرانی می کرده است، وندال ها سرزمین گل فرانسه امروزی و اسپانیا را تصرف کرده بودند و به متصرفات روم در آفریقا هجوم آوردند و طی چند سال حوزه وسیعی شامل کارتاژ تا مدیترانه را تحت نفوذ خود داشتند چرا که آنها مردمانی جنگجو، خون خوار و بی رحم بودند و به کرات به سرزمین های اطراف خود تجاوز می کردند و به هر جا که می رفتند به تاراج و تخریب اموال و آتش زدن آبادی ها می پرداختند و بر سر راه خود از آبادی و آبادانی هیچ چیزی بر جای نمی گذاشتند . همین شهرت تاریخی و روحیه ویرانگرانه این قوم سبب شده است که همه ی رفتارهای بزهکارانه ای که به منظور تخریب آگاهانه اموال، اشیا و متعلقات عمومی و تخریب و نابودی، آثار هنری و دشمنی با علم و صنعت و آثار تمدن صورت می گیرد به گونه ای به وندالیسم منتسب گردد. وندالیسم در این معنا ، از بلاهای جامعه امروزی است که در گذشته دیده نشده است. وندالیسم در شکل جدید آن با شکل گیری جوامع مدرن پدید آمد.

 

معرفی مبانی نظری ونداليسم

 

مبانی نظری ونداليسم در فایل word قابل ویرایش در 23 صفحه تنظیم شده است که به منظور استفاده در امور پژوهشی و پایان نامه قابل استفاده میباشد. فهرست مبانی نظری ونداليسم به شرح ذیل میباشد:

تعريف جامع ونداليسم

تاريخچه ونداليسم

انواع رفتارهاي ونداليسمي

نظريه هاي روانشناختي ونداليسم

نظريه هاي اجتماعي ونداليسم

نظريه هاي جامعه شناختي ونداليسم

 

شایان ذکر است تمامی منابع استفاده شده به روش APA در آخر پاراگراف ها و انتهای مطلب ذکر شده است.

پشتيباني محصول: در صورت عدم دانلود با شماره 09120379513 تماس بگيريد.

 

گارانتي بازگشت وجه: چنانچه محصول خريداري شده مورد رضايت شما نبود كافيست با شماره تلفن 09120379513 تماس حاصل كنيد. مبلغ شما همان روز عودت داده ميشود و سوالي نيز پرسيده نخواهد شد.

مباني نظري ونداليسم
مباني نظري ونداليسمدر صورت عدم دانلود با شماره 09120379513 تماس حاصل فرمائيد
توضیحات بیشتر
قیمت : 30000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا