مباني نظري شخصيت

شخصیت عبارتست از مجموعه ثابتی از خصلت‌ها و گرایش‌هایی که آن دسته از وجوه اشتراک و تفاوت‌های رفتار روانشناختی افراد (افکار، احساسات و اعمال) را تعیین می‏کند که  استمرار زمانی دارند و ممکن نیست بسادگی آن‌ها را به عنوان نتیجه اختصاصی فشارهای اجتماعی و زیست‏ شناختی موقتی فهم کنیم.

 

 تنها بخشی از این گزاره که ممکن است نیازمند توضیح باشد، گرایش‌ها و خصلت‌هاست. «گرایش‌ها» عبارت‌اند از: فرآیندهایی که جهت‏گیری در افکار، احساسات و اعمال را معین می‏کنند؛ و «خصلت‌ها» عبارت‌اند از: ساختارهای ثابت شخصیت که نه برای حرکت به سوی اهداف یا تحقق کارکردها، بلکه برای تبیین واقعیت و محتوای اهداف یا مقتضیات به‏کار می‏روند. «خصلت‌ها» همچنین برای تبیین افکار، احساسات و اعمالی که علی‏الظاهر بیش از آنکه جهت‏دار باشند، در طبیعت تکرار می‏شوند، به کار می‏روند. نمونه‏ ای از یک «گرایش» می‏تواند تلاش برای وصول به کمال در زندگی باشد، در حالی‏که «خصلت‌های» مرتبط آرمان‌هایی‌اند، مثل زیبایی یا بزرگواری که کمال را معین می‏کنند. 

 

معرفی مبانی نظری شخصيت

 

مبانی نظری شخصيت در فایل word قابل ویرایش در 17 صفحه تنظیم شده است که به منظور استفاده در امور پژوهشی و پایان نامه قابل استفاده میباشد. عناوين مطرح شده در مبانی نظری شخصيت به شرح ذیل میباشد:

تعريف شخصيت

بررسي علمي شخصيت

نظريه هاي روان تحليلي شخصيت

نظريه شخصيت فرويد

نظريه شخصيت يونگ

نظريه پنج عامل بزرگ شخصيت

تعريف روان رنجوري، برون گرايي، گشودگي، توافق پذيري و وجداني بودن

 

شایان ذکر است تمامی منابع استفاده شده به روش APA در آخر پاراگراف ها و انتهای مطلب ذکر شده است.

پشتيباني محصول: در صورت عدم دانلود با شماره 09120379513 تماس بگيريد.

 

گارانتي بازگشت وجه: چنانچه محصول خريداري شده مورد رضايت شما نبود كافيست با شماره تلفن 09120379513 تماس حاصل كنيد. مبلغ شما همان روز عودت داده ميشود و سوالي نيز پرسيده نخواهد شد.

مباني نظري شخصيت
مباني نظري شخصيتپشتيباني: 09120379513
توضیحات بیشتر
قیمت : 17000 تومان

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا