محصولات

  • پروتکل درمانی
  • پرسشنامه
  • پکیج آموزشی
  • پیشینه پایان نامه
افسردگی به قدری شایع است که سرماخوردگی روانپزشکی لقب گرفته است. در هر مقطعی از زمان، 20-15 درصد از بزرگسالان، در سطح قابل توجهی، از نشانه های افسردگی رنج می برند. و حداقل 12 درصد به میزانی  از
7/12/1394
0
پرسشنامه هراس (اضطراب) اجتماعي كانور  17 آیتم دارد و هدف آن سنجش میزان هراس اجتماعی و خرده مقیاس های آن (ترس، اجتناب و فیزیولوژی)می باشد. هراس اجتماعی ترس بارز و مستمر از یک یا چند موقعیت اجتماعی یا
تفسیرهایی که معمولاً از آثار هنری به عمل می­آید، بیانگر ویژگی­های متفاوت هنرمند و آنچه آفریده است تلقی می­شود. چنانچه همر (Hammer) اظهار می­دارد؛ هنگامی‌که هنرمند تصویری را نقاشی می­کند او دو چیز
هیچ اختلال روانی پیچیده ­تر و عجیب ­تر از اسکیزوفرنی وجود ندارد. اسکیزوفرنی یک اختلال واحد نیست، بلکه مجموعه­ هایی از روان­پریشی­ هاست که با مجموعه­ ای از نشانه­ های مختلف مشخص می­شود که غرابت شدیدی
چرا مردان خیانت می کنند؟

آیا دلایلی که افراد به این نوع رابطه روی می آورند بین زنان و مردان متفاوت  است؟

 

 بر اساس تحقیق گری نیومن  بر روی ۲۰۰ مرد متأهل که خیانت کرده و ۲۰۰ مرد متأهل آمریکایی که به چنین رابطه ای رو نیاورده بودند، نتایج جالبی به دست آمده است.

۴۸% از مردان علت اولیه خیانت خود را عدم ارضای نیازهای عاطفی اعلام کرده اند.

برخلاف تصور رایج که علت اصلی روی آوردن مردان به چنین رابطه ای را ارضای نیازهای جنسی در نظر می گیرد، تنها ۸ درصد از آنها علت اصلی رابطه فرازناشویی خود را ارضای نیازهای جنسی عنوان کردند.

چنانکه نیومن می گوید، “مردان نیز موجوداتی عاطفی هستند و نیاز دارند تا از آنها قدردانی شده و می خواهند که همسرشان بداند که برای اینکه زندگی خوبی را برای او به وجود آورد چقدر تلاش می کند”.

مسئله این است که مردان کمتر از زنان احساسات خود را بروز می دهند و همسران آنها ممکن است متوجه نشوند که آنها چه زمانی نیاز به قدردانی و تشکر دارند. بسیاری از مردان ابراز احساسات را امری زنانه دانسته و در این جهت هیچ تلاشی نمی کنند و به همین علت نیازهای عاطفی آنها کمتر مورد توجه قرار می گیرد. او می گوید بهتر است فرهنگ زناشویی بین مرد و زن مشخص شده و تغییر یابد تا مردان نیز بتوانند نیازهای عاطفی خود را بیان کرده و بروز دهند.

 

۶۶% از مردانی که خیانت کرده اند احساس عذاب وجدان در حین رابطه را گزارش کرده اند.

پیامدهای این مسئله کمی نگران کننده است چرا که تنها مردان نامناسب نیستند که به دنبال این گونه روابط می روند.

در واقع ۴۸% مردانی که خیانت کرده اند حتی فکر نمی کردند که ممکن است روزی تعهد زناشویی خود را زیر پا بگذارند و تقریباً تمامی آنها عنوان کردند که کاش اصلاً این اتفاق نیفتاده بود. مشخصاً وجود احساس گناه مردان را از انجام این عمل دور نمی سازد چرا که آنها قادر به تفکیک سازی احساسات خود هستند، “مردان می توانند احساسات خود را کنترل کرده و در زمان دیگری به آنها رسیدگی کنند (نیومن، ۲۰۰۹) . بنابراین اگر مردی عنوان کرد که هرگز به همسر خود خیانت نمی کند، فکر نکنید که اصلاً اتفاق نمی افتد.

۷۷% از مردانی که خیانت کرده اند دوست صمیمی داشته اند که خیانت کرده است.

ارتباط با دوستانی که قبلاً این راه را رفته اند، می تواند سبب طبیعی جلوه دادن این رابطه و تبدیل آن به یک انتخاب شود. پیامی که مردان از ارتباط با این دوست به صورت ناخودآگاه دریافت می دارند این است که، “دوست من که آدم خوبی است به همسر خود وفادار نمانده است. پس می توان نتیجه گرفت که حتی بهترین ما مردان نیز ممکن است وارد چنین رابطه ای شود”.

نمی توان ارتباط مردان را با دوستانی اینچنینی از بین برد و یا کنترل کرد اما می توان از آنها خواست تا با اینگونه دوستان خود در مکان هایی که کمتر دردسر ساز است، حضور پیدا کنند، مانند شرکت در مسابقه فوتبال و یا رستوران. پیشنهادی که می توان به زوج ها داد این است که ارتباط خود را با دوستانی که ارزش هایشان با شیوه زندگی و تفکر آنها همسو است شکل داده و یا تقویت کنند.

۴۰% از مردان رابطه فرازناشویی خود را از محل کار شروع کرده اند.

“بسیاری از مواقع مردان به سراغ همکاران زن خود رفته و فردی را که بیشتر آنها را تشویق می کند، نگران و مراقب آنهاست و تلاش هایش را تقدیر می کند انتخاب می کنند. “به همین دلیل است که تقدیر و قدردانی در کانون خانواده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است”. اگر مردی اسم همکار خود را بسیار بر زبان آورد و یا از او تعریف کند، زمان آن است که به زوجین پیشنهاد داده شود تا در مورد آن صحبت کرده و مرزهایی را برای ارتباطات در محل کار تعیین کنند.

تنها ۱۲% از مردانی که خیانت کرده بودند طرف مقابل را از نظر فیزیکی از همسر خود جذاب تر می دانستند.

به زبانی دیگر مردان به دنبال روابط فرازناشویی نمی روند تا نیازهای جنسی خود را برآورده کنند، بلکه بیشتر در پی ارضا نیاز عاطفی خود هستند.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا