محصولات

  • پروتکل درمانی
  • پرسشنامه
  • پکیج آموزشی
  • پیشینه پایان نامه
اهداف آموزشي پروتكل آموزش مسائل جنسی به کودکان عبارتند از: 1- آموزش روش هاي مناسب تربيت جنسي كودكان توسط والدين، 2-  بررسي میزان اطلاعات نادرست در زمینه تربيت جنسي، 3-  کاهش بروز بیماری های واگیردار
14/10/1396
0
آزمون حاضر از قضاوت اخلاقی برای کودکان بر مبنای الگوی یک آزمون هوش کلی است که شامل سؤالات استدلال، قوه تشخیص، بهترین پاسخ‌ها و غیره است با این تفاوت که همه سؤالات معنای اخلاقی دارد. این آزمون
«رورشاخ» هم نماد یک «فرد» هم نمایانگر یک فرایند تاریخی- آفرینندگی و هم نشانگر یک ابزار روان‌شناختی است. رورشاخ یک آزمون فرافکن سنتی متشکل از ۱۰ کارت رنگی و سیاه‌سفید می‌باشد که شامل لکه‌های جوهر
یکی از تغییرات تجربه شده در دوره­ی نوجوانی، تغییر در خودپنداره می­باشد (بالدوین و هافمن، 2002). باورهایی که فرد درباره خودش فراهم می­آورد، اصطلاحا خودپنداره نامیده می­شود. خودپنداره یکی از
ارتباط مؤثر با افراد مشکل‌ساز در محيط كار

بسیاری از افراد در محیط کار شما هستند که کنار آمدن با آن‌ها مشکل است. آن‌ها بخشی از کار خود را به دوش شما می‌اندازند و برای شما مشکلاتی را فراهم می‌کنند به‌راستی برخورد درست با این افراد چیست؟ چگونه ميتوان ارتباط مؤثر با افراد مشکل‌ساز در محيط كار برقرار كرد؟

همسایه شما با سروصدای زیاد برای شما مزاحمت ایجاد می‌کند و نیمه‌شب شمارا بیدار می‌کند به‌راستی شما چگونه باید با آن‌ها رفتار کنید؟ این مشکلات قسمتی از زندگی هر شخصی است.

ما در محیط کار در زندگی تنها نیستیم و با انسان‌ها در ارتباطیم. ارتباط ما با همکاران، فرزندان، همسر، دوستان، پدر و مادر باید بر پایه درستی استوار باشد. اگر شما مشکلاتتان را با دیگران حل نکنید این مشکلات روزبه‌روز حادتر می‌شود. به‌عنوان یک کارمند ممکن است اخراج شوید. به‌عنوان یک کارفرما ممکن است کارمندان خوب خود را از دست بدهید و به‌عنوان یک همسر ممکن است ازدواج شما دچار بحران شود.

راه‌حلی که اکثر افراد در مقابل مشکلاتشان با انسان‌ها به آن تن در می‌دهند تحمل کردن است ولی ازآنجایی‌که هر فرد یک ظرفیت تحمل دارد بعد از مدتی مشکلات بیشتر می‌شود و شما دچار استرس و اضطراب ناشی از این فشارهای روانی می‌شوید راه‌حل درست مواجه نشدن با مشکل و فرار از آن نیست بلکه راه‌حل درست، روبرویی صحیح با مشکلات است. وقتی با مشکلات مواجه می‌شوید و آن‌ها را حل می‌کنید احساس شگفت‌انگیزی خواهید داشت چراکه از عهده حل مشکلات برآمده‌اید و بر ترس خود غلبه کرده‌اید. البته مواجهه با افراد و مشکلات نیاز به برنامه‌ریزی دارد و شما باید خود را برای این مسئله از قبل آماده‌سازید. در ادامه هفت مرحله براي برقراري ارتباط مؤثر با افراد مشکل‌ساز در محيط كار آورده شده است:

1- تصمیم بگیرید که مشکلاتتان را با آن فرد خودتان به‌طور مستقیم و بدون دخالت دادن دیگری حل کنید.

2- قبل از روبرو شدن با آن فرد مشکل را به‌صورت دقیق بنویسید و هدف خود را نیز برای حل آن مشکل و رویارویی با آن فرد مشخص کنید.

 3- نکات و دلایل موردنیاز برای اثبات حرفتان را یادداشت نمایید. واقعیت‌ها و دلایل و شواهدی هست که ممکن است نیاز باشد شما برای آن فرد مطرح کنید قبل از شروع صحبت این مسائل را برای خود روشن سازید.

4- واکنش‌ها و مخالفت‌هایی را که انتظار می‌رود آن فرد در مقابل شما اعمال نماید، یادداشت کنید:

یعنی تمام نگرانی‌هایتان را از نصیحت با آن فرد و یا حتی واکنش‌هایی که او ممکن است در طول صحبت داشته باشد را بنویسید تا این نگرانی‌ها در شما کم‌رنگ‌تر شود.

5- یادداشت‌های خود را سازمان‌دهی کنید و دلایلی کافی به آن اضافه کنید.

6- مکان صحبت را درجایی در نظر بگیرید که کسی مزاحم شما نشود و در فضایی که کاملاً بتوانید خود را کنترل کنید.

7- صحبت خود را با آن فرد آغاز کنید. در ابتدا مستقیماً به چشمان آن فرد نگاه کنید، مشکل اصلی را که شما درصدد حل آن هستید را برای او کاملاً شرح دهید، به صحبت‌های او به‌طور کامل گوش کنید و مطمئن شوید که منظور شمارا خوب فهمیده است، روی نکات اساسی موردنظرتان تأکید کنید، اگر او در مقابل شما واکنش‌هایی نشان داد راه‌حل‌هایی را که قبلاً در مورد واکنش‌های او در نظر گرفته‌اید اعمال کنید، صحبت‌های خود را ادامه دهید و به صحبت‌های او به‌طور کامل گوش کنید، تسلیم نشوید آن‌قدر مکالمه را ادامه دهید و در جهت درست آن را رهبری کنید تا به اهداف از پیش تعیین‌شده خود برسید. هرچقدر بیشتر بتوانید افراد مشکل‌ساز را آرام کنید در این کار ماهرتر می‌شوید و زمان لازم برای مکالمه شما با آن‌ها کاهش می‌یابد.

زمانی که در رام کردن افراد مهارت پیدا کنید افراد احترام بیشتری برای شما قائل می‌شوند و شمارا شجاع و باصداقت خواهند دانست و به‌این‌ترتیب دوستان شما بیشتر می‌شوند، دشمنان شما با شما دوست می‌شوند و همکاران و کارمندان شما فعال‌تر خواهند شد.

این را بدانید که افراد شجاع با کنترل ترس‌هایشان به اهداف خود می‌رسند و کنترل امور را به دست می‌گیرند.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

نماد

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا