محصولات

  • پروتکل درمانی
  • پرسشنامه
  • پکیج آموزشی
  • پیشینه پایان نامه
     اختلال های اضطرابی (Anxiety disorders) از شایع ترین اختلال های روانپزشکی است. ابتلای زنان تقریبا دو برابر مردان است و در ایالات متحده حدود 30 میلیون نفر دچار این اختلالات هستند.      اختلال
7/06/1397
0
پرسشنامه افسردگی توسط بک به منظور سنجش شدت افسردگی در بزرگسالانی که تشخیص اختلال افسردگی را دریافت کرده‌اند، طراحی و تدوین شده است. این پرسشنامه دارای 21 سوال می باشد و بر اساس طیف چهار گزینه ای
در این پکیج آموزشی دکتر صاحبی به بررسی 23 باور غلط زوجین از دیدگاه گاتمن میپردازد. از نظر گاتمن یکی از عوامل دخیل در اختلالات زناشویی وجود باورهای غلط در این زمینه است که حل و اصلاح این باورها
مبانی نظری رضايت از زندگي در 31 صفحه گردآوری (20 صفحه مطلب خالص) شده است و فرمت فایل نیز word بوده که قابل ویرایش میباشد. ضمنا از آنجا که ممکن است فایل ورد در برخی سیستمها با به هم ریختگی مواجه شود
انواع خيانت زناشويي

سه نوع خیانت زناشویی وجود دارد که به ترتیب عبارت است از: ارتباط يك شبه، وابستگي شديد و نقطه مياني بين اين دو.

ارتباط یک شبه: متداول‌ترین نمونه است که هیچ گونه وابستگی عاطفی در آن وجود ندارد. در مهمانی‌های بی قید و بند و در مسافرت‌های کاری رخ می‌دهد. معمولاً ممکن است در یک مهمانی شبانه پس از مصرف الکل و مواد صورت گیرد و یا افرادی که اعتیاد جنسی و انحرافات جنسی دارند و یا به لحاظ جنسی از سوی همسر خودشان ارضا نمی‌شوند اقدام به چنین کاری بکنند. اغلب ارتباطات یک شبه فقط به منظور ارضا جنسی صورت می‌گیرد و اغلب مردان اقدام به خیانت می‌کنند.

 

عاشق شدن: ارتباط همراه با وابستگی شدید عاطفی است. با دوستی شروع می‌شود و به تدریج عمیق‌تر می‌شود. دوستی از تمایل به اهمیت دادن به یکدیگر شکل می‌گیرد. وقتی یک طرف نیاز به کمک دارد، دیگری خیلی سریع برای حمایت او حضور دارد. در این شکل از خیانت علاوه بر وجود روابط جنسی، درگیری‌های عاطفی شدید بین دو طرف ایجاد می‌شود به طوریکه فرد حاضر است بای رسیدن به نفر مقابل حتی همسر خود را طلاق دهد. میل شدید به نفر سوم وجود دارد و افسردگی در زمان ارتباط و بعد از اتمام ارتباط مشاهده می‌شود.

 

نقطهٔ میان عاشق شدن و ارتباط یک شبه: اغلب بی وفایی‌ها در میانهٔ قرار می‌گیرند که شامل درجات متنوعی از وابستگی عاطفی است. معمولا افرادي كه نياز عاطفي ارضا نشده شديدي دارند و همچنين از وجدان قوي در اين طيف قرار ميگيرند. ارضا نياز عاطفي اين افراد را به روابط بيرون از خانواده سوق ميدهد و از آنجا كه وجدان قوي دارند سعي ميكنند رابطه را كنترل كنند. معمولا افراد باهوش سعي در كنترل روابط دارند. 

شروع خيانت زناشويي:

این ارتباطات نیازهای عاطفی مهمی را ارضا می کند. به همین دلیل، علی رغم رنج و مشکلاتی که این افراد با آن رو به رو می شوند، تنها به واسطه برطرف شدن نیازهای عاطفی شان به دام می افتند.

نیازهای عاطفی چه هستند؟

نیاز عاطفی اشتیاق و خواسته ای که در صورت ارضا شدن در فرد احساس رضایت و شادمانی ایجاد می شود در غیر این صورت موجب احساس ناخشنودی در فرد می شود.

مهم ترین نیازهای عاطفی:

چند نیاز عاطفی هست که وقتی توسط شخصی از جنس مخالف برطرف می شود، آن قدر در فرد احساس رضایت ایجاد می شود که او خطر داشتن ارتباطی پنهانی با آن شخص را به جان می خرد.

ده نیاز عاطفی که برای اغلب اشخاص در اولویت قرار دارد:

1-نیاز به تحسین  2-محبت  3-گفتگو  4-حمایت خانوادگی  5-تعهد خانوادگی  6-حمایت مالی

7-صداقت و روراستی  8-جذابیت جسمانی  9-بازسازی ارتباط   10-ارضای جنسی

 

برای مشاوره تلفني در خصوص خيانت زناشويي ميتوانيد با شماره 09120379513 با آقاي علي نوري (كارشناس ارشد روانشناسي باليني) تماس بگيريد.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا