محصولات

  • پروتکل درمانی
  • پرسشنامه
  • پکیج آموزشی
  • پیشینه پایان نامه
     اختلال های اضطرابی (Anxiety disorders) از شایع ترین اختلال های روانپزشکی است. ابتلای زنان تقریبا دو برابر مردان است و در ایالات متحده حدود 30 میلیون نفر دچار این اختلالات هستند.      اختلال
7/06/1397
0
پرسشنامه دلزدگی زناشویی یک ابزار خود سنجی است که براي اندازه گیري درجه دلزدگی زناشویی در بین زوج ها طراحی گردیده است. این مقیاس از یک ابزار خودسنجی دیگري که براي اندازه گیري دلزدگی بکار می رود اقتباس
در این پکیج آموزشی دکتر صاحبی به بررسی 23 باور غلط زوجین از دیدگاه گاتمن میپردازد. از نظر گاتمن یکی از عوامل دخیل در اختلالات زناشویی وجود باورهای غلط در این زمینه است که حل و اصلاح این باورها
مبانی نظري سرطان در 25 صفحه گردآوری (13 صفحه مطلب خالص) شده است و فرمت فایل نیز word بوده که قابل ویرایش میباشد. ضمنا از آنجا که ممکن است فایل ورد در برخی سیستمها با به هم ریختگی مواجه شود فایل pdf
واكنش همسران پس از افشاي خيانت زناشويي

پس از خشونت بدني، خيانت آسيب­زاترين رويداد در ازدواج است كه ميتواند منجر به آسيب هر دو طرف دخيل در خيانت و در نهايت طلاق شود. افشاي خيانت با يك شوك آغاز ميشود  و عواقب بلافصل اين شوك احساس اندوه، خشم، اضطراب، شرم و گناه است.

پس از افشاي خيانت، همسر آسيب ديده عواطف شديدي مانند خشم، شرم، افسردگي، ناتواني و رهاشدگي را تجربه مي­كند. اين عواطف همچنين مي­تواند جايگزين حالاتي مانند شوك، بهت­ زدگي و انكار شود.

پژوهش­ها نشان داده ­اند كه پيامدهاي زيانبار خيانت ميتواند براي زمان طولاني و شايد براي هميشه تداوم داشته باشند مگر اينكه زوجين درمان مناسبي دريافت كنند. اولسون، راسل، كسلر و ميلر (2002) سه مرحله آشفتگي عاطفي، تعليق و اعتمادسازي را به دنبال افشاي خيانت در نظر گرفتند و در هر كدام از اين مراحل تجارب همسر آسيب ديده را توصيف ميكنند. در مرحله آشفتگي عاطفي همانگونه كه از نامش پيداست عواطف همسر آسيب ديده در نوسان است و در مورد حفظ ازدواج و يا ترك آن شك و ترديد وجود دارد. افشاي خيانت يك طوفان عاطفي ايجاد ميكند كه در هنگام اين طوفان همسر آسيب ديده در جهت كشف معناي خيانت كوشش ميكند. اين طوفان با يك شوك آغاز ميشود و عواقب بلافصل آن غم، خشم، اضطراب، شرم و انتقام جويي است. در مرحله تعليق واكنش­هاي عاطفي همسر آسيب ديده فروكش كرده و افكار وسواسي دباره جزئيات، فاصله­ گيري بدني و عاطفي و حسادت ديده ميشود. در مرحله اعتماد سازي كه با افزايش گفتگو نزديك شدن دوباره زوج همراه است. همسر آسيب ديده فرايند بخشش و رهايي از حس تلافي و نفرت را طي خواهد كرد.

واگهان (2008) دريافت كه ميزان بحث و گفتگو زوجين درباره خيانت و ميزان پاسخگويي همسر پيمان شكن رابطه معني داري با كيفيت رابطه زناشويي و بهبودي همسر آسيب ديده دارد. گفتگو درباره چرايي خيانت زناشويي و جزيات آن، مسئوليت پذيري و پاسخگو بودن همسر پيمان شكن احتمال برگشت به زندگي مشترك را افزايش ميدهد و احتمال وقوع دوباره خيانت را كاهش ميدهد.

پژوهشها نشان ميدهد معنويت و سيستم عقيدتي همسران آسيب ديده عاملي براي مبارزه به منظور حفظ ازدواجشان است. مديريت عواطف شديد از سوي همسران پس از افشاي خيانت ميتواند در بازسازي اعتماد موثر باشد و عدم مديريت عواطف مانعي در درمان محسوب ميشود. پذيرش دوجانبه مسئوليت خيانت از طرف همسر پيمان شكن و همسر آسيب ديده به عنوان يك راهبرد مشاركتي به بهبود روابط زوجين كمك ميكند و شفاف سازي همسر پيمان شكن عامل مهمي در تسريع فرايند بخشش است. پژوهشها به طور كل نشان ميدهد افرادي كه توانايي مديريت عواطف خود را دارند و از عقايد مذهبي مناسبي برخوردارند توانايي بالايي در حفظ رابطه مشترك بعد از افشاي خيانت زناشويي را دارند. اين افراد به درمان پاسخ مثبتي ميدهد و در فرايند درمان بهتر فعاليت ميكنند.

خيانت زناشويي همانند يك بمب رابطه زناشويي را ويران ميكند. ولي در ابتدا ميبايست اين نكته را توجه داشت كه خيانت دوجانبه است و هم همسر پيمان شكن و هم همسر آسيب ديده در وقوع آن نقش دارند. پژوهشها نشان ميدهد درمان روانشناختي بسيار در بهبود رابطه زناشويي پس از خيانت زناشويي موثر بوده و افرادي كه از خدمات روانشناسي استفاده ميكنند بهتر ميتوانند عواقب پس از خيانت زناشويي از قبيل احساس اندوه، خشم، شرم، افسردگي و .. را مديريت نمايند.  

پكيج آموزش درمان خيانت زناشويي با استفاده از جديدترين متد روز روانشناسي تهيه گرديده است كه افراد كه توانايي مالي پرداخت هزينه هاي مشاوره را ندارند و يا به هر دليلي نميتوانند حضوري تحت درمان قرار گيرند ميتوانند با تهيه اين پكيج اقدام به بهبود روابط خود نمايند.

براي تهيه اين پكيج لينك زير كليك كنيد.

پروتكل درمان خيانت زناشويي

برای مشاوره تلفني در خصوص خيانت زناشويي ميتوانيد با شماره 09120379513 با آقاي علي نوري (كارشناس ارشد روانشناسي باليني) تماس بگيريد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا