محصولات

  • پروتکل درمانی
  • پرسشنامه
  • پکیج آموزشی
  • پیشینه پایان نامه
اهداف آموزشي پروتكل آموزش مسائل جنسي به نوجوانان عبارتند از  1- آموزش روش هاي مناسب تربيت جنسي نوجوانان توسط والدين 2- کاهش میزان اطلاعات نادرست در زمینه تربيت جنسي 3- کاهش بروز بیماری های واگیردار
24/02/1398
0
پرسشنامه افكار خودآيند مثبت توسط اينگرام و ويسنيكي (1988) براي سنجش مثبت انديشي ساخته شده است و از 30 سوال تشكيل ميشود  كه شامل 5 خرده مقياس 1- كاركرد مثبت روزانه - خود ارزيابي 3- ارزيابي ديگران از
در این پکیج آموزشی دکتر صاحبی به بررسی 23 باور غلط زوجین از دیدگاه گاتمن میپردازد. از نظر گاتمن یکی از عوامل دخیل در اختلالات زناشویی وجود باورهای غلط در این زمینه است که حل و اصلاح این باورها
شخصیت عبارتست از مجموعه ثابتی از خصلت‌ها و گرایش‌هایی که آن دسته از وجوه اشتراک و تفاوت‌های رفتار روانشناختی افراد (افکار، احساسات و اعمال) را تعیین می‏کند که  استمرار زمانی دارند و ممکن نیست بسادگی
تاثير رواني بازي هاي رايانه اي

  بدون شک، جهان معاصر نسبت به دو دهه قبل ، تفاوت کیفی دارد.زیرا با پیشرفت تکنولوژی، رایانه ها وارد همه حیطه های زندگی مردم شده است. دربررسی استفاده از رایانه ، عمدتا دو کاربرد عمومی آن از قبیل بازیهای رایانه ای و اینترنت مد نظر قرار میگیرد.

  بازی های رایانه ای یا بازی های ویدئویی برنامه های نرم افزاری تعاملی هستند که عمدتا با هدف سرگرمی به وجود آمده اند. این بازی ها به بازی هایی اشاره دارد که از طریق رایانه های شخصی یا کنسول های بازی انجام می­شود و انجام آن مستلزم پردازش سریع اطلاعات و ارائه اطلاعات منطقی و فوق العاده سریع می باشد (زنگنه، ۱۳۹۱).

  در هر بازی، تعداد بسیاری تمرینات وجود دارد که میتواند موجب ترغیب و تشویق کودکان به شرکت در فعالیتها شود. نظریه ها به لحاظ تببین نوع اثر بازی بر کودکان بسیار متفاوت هستند؛ به عنوان مثال، بازی را به عنوان مؤلفه هایی از تحول شناختی و عقلانی مورد توجه قرار میدهند(پیاژه ، 1962)؛ آن را فرایندی برای رهاسازی استرسهای مرتبط با رشد و بزرگ شدن میدانند (الکیند ،1981) معتقد هستند که بازی، بازتابی از فشارهای فرهنگی بوده (اسلاتر و دامبروسکی،1969) و وسیله ای برای یادگیری مهارتی تازه میباشد (ای فینک ،2000) به دلیل جنبه نشاط آور بازیهای متفاوت، کودکان بسیاری از مفاهیم و مضامین آموزشی و شناختی را به گونه های تلویحی، ضمن انجام بازی می آموزند.

  مطالعات نشان میدهد که رابطه ای مثبت بین بازی و بهبود توجه، مهارتهای برنامه ریزی و نگرشها، خلاقیت و تفکر واگرا وجود دارد. در این ارتباط، آیزنبرگ و کایزنبری ( 2002) اظهار داشته اند که بین بازی و رشد شناختی ارتباطی قوی مشاهده میشود. همچنین، مطالعات حاکی از آن است که ارتباط مثبتی بین بازی و یادگیری وجود دارد. در پژوهشهای دیگر نیز نشان داده شده است که بازی میتواند باعث بهبود توجه، مهارتهای برنامه ریزی و طرز تلقی، خلاقیت و تفکر واگرا، عاطفه و رشد زبان شود. نتایج پژوهش بنت و همکاران (2013) نیز نشان داد که آموزش رایانه ای حافظۀ بینایی فضایی در محیط مدرسه برای کودکان مبتلا به سندرم داون امکان پذیر و مؤثر میباشد. همچنین، صلاح و همکاران(2013) در پژوهش خود گزارش کردند که بازیهای رایانه ای بر  افزایش حافظه فعال دانش آموزان دارای اختلال نقص توجه ـ بیشفعالی اثری مثبت داشته و باعث افزایش میزان حافظه فعال این قبیل از دانش آموزان میشود.

در پژوهش که توسط جوادی و دیگران (۱۳۸۸) به منظور بررسی رابطه بازی های رایانه ای با پرخاشگری و روابط والد – فرزند در دانش آموزان انجام گرفت، به منظور سنجش بازی های رایانه ای از دو شاخص بازی های رایانه ای و شاخص مدت زمان صرف شده برای بازی رایانه ای در روز و نوع بازی رایانه ای که شامل چهار نوع ( اکشن، ورزشی- رزمی، ماجراجویانه، فکری- آموزشی) بود، استفاده کردند. نتایج نشان داد با افزایش ساعات صرف شده برای بازی، پرخاشگری افزایش می یابد و البته نوع بازی رایانه ای با میزان پرخاشگری رابطه نداشت و هم چنین با افزایش ساعات رابطه والد فرزند کاهش می یابد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 https://master-phd.ir/index.php/about-us
يك آرزو: 
هميشه دوست داشتم يك منبع آنلاين فارسي در حوزه آموزش تخصصي روانشناسي ميبود تا دانشجويان نيازهاي آموزشي و پژوهشي خودشان را مرتفع سازند. اينجا، همانجا است.
علي نوري  
موسس سايت علمي آموزشي روانشناسي

اندیشه فاز یک خیابان دهم غربي كوچه سپند پلاك 12

 

نماد

مجوز

logo-samandehi
Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
بالا